Úvodním kolem se o víkendu rozběhla nejvyšší soutěž basketbalistek, která nese nově název Renomia ŽBL. Úspěšný vstup do sezony mají za sebou obhájkyně ligového bronzu hradecké „lvice“, které dokázaly zvítězit na palubovce úřadujících vicemistryň BK Žabiny Brno.

Také trutnovská Lokomotiva vyzvala soupeře z moravské metropole, brněnskému KP ale podlehla. Svěřenkyně kouče Michala Martiška přitom tři čtvrtiny soupeře hodně trápily.

BK Lokomotiva Trutnov – KP Brno 71:92 (20:19, 34:41, 63:66). Body: Rylichová 21, Kozumplíková 13, Finková 12, Cottonová 8, Potočková a Vašáková 5, Králová 4, Drbohlavová 2, Ježková 1 – Stará a Potterová 16, Andělová 15, Greenová 14, Remenárová 13, Kopecká 8, Hadačová a Tarkovičová 4, Beránková 2. Rozh.: Vávrová, Kejklíček, Kovář. Diváci: 190.

Jediný bod ztrácela Lokomotiva na papírového favorita na začátku závěrečné čtvrtiny, pak už ale byla pod košem soupeře neškodná.

BK Žabiny Brno – Sokol Hradec Králové 69:75 (19:19, 33:37, 58:61). Nejvíce bodů Žabin: Záplatová 12, Thompsonová 11, Matuzonytéová 10. Body „lvic“: Minarovičová 16, Kulichová 10, Effangová 10, Klaudová 10, Šotolová 10, Marečková 9, Zavázalová 8, Bolardtová 2. Rozhodčí: Hecl, Perlík, Melichárek. Diváci: 200.

Hostující trenérka Romana Ptáčková mohla být s výkonem svých svěřenkyň spokojena. Vítězství z horké palubovky se totiž na úvod sezony počítá.

Basketbalistky Lokomotivy Trutnov prohrály v 1. kole RENOMIA ŽBL doma s KP Brno 71:92. Tři čtvrtiny držely se soupeřem krok, rozhodla až poslední část.
Výborný výkon v ligové premiéře zkalilo zranění Vašákové a poslední čtvrtina

ŽBL - 1. kolo: Žabiny Brno – Hradec Králové 69:75, Trutnov – KP Brno 71:92, USK Praha – Slovanka 105:36.