Zatímco úvodní dva duely série skončily přesvědčivou výhrou Hradce, třetí mač dospěl až do vyrovnané koncovky. Osm minut před koncem Lvice vedly už o třináct bodů, jenže domácí celek se nechtěl smířit s porážkou a tak zabojoval.

Šest vteřin před koncem čtvrté periody vyrovnala trojkou brněnská Malíková. Hradec pak měl míč a dvě sekundy před sirénou se prosadila dvobodovým košem reprezentantka Kateřina Zeithammerová, když se jako lasička prosmýkla mezi dvěma bránícími protihráčkami a následně míč dostala do obroučky. Na to už KP nedokázalo odpovědět.

HVĚZDA UTKÁNÍ. Pamela Therese Effangová, autorka 31 bodů.
Skvělý vstup do čtvrtfinálové série! Lvice urvaly první bod, zazářila Effangová

ČTVRTFINÁLE – 3. ZÁPAS

KP Brno - Sokol Hradec Králové 67:69 (16:15, 30:33, 46:55). Body: Malíková 18, Galíčková 11, A. Kopecká 11, E. Kopecká 9, Trehubová 8, Hynková 6, Fadrhonsová 4 - Effangová 21, Zeithammerová 21, Hanušová 10, Pokorná 8, Levínská 3, Fišerová 2, Velichová 2, Zavázalová 2. Rozhodčí: Výborný, Barták, Karabínová. Trojky: 6:8. Trestné hody: 17/13 – 19/13. Doskoky: 35:37. Fauly: 20:18. Pět osobních chyb: 1:0 (40. E. Kopecká). Diváci: 600. Konečný stav série: 0:3.

„Nebyla to plánovaná akce, dopadlo to úplně jinak, než jsme chtěly. Nepodařilo se nám vyhodit míč tam, kam jsme chtěly a nakonec z toho byla taková improvizace,“ usmívala se po utkání šťastná střelkyně Lvic.

„Nejvyrovnanější zápas série, z naší strany tam bylo nejvíce křeče. Bála jsem se, že už tam nebude energie, ale podvědomí, že vedeme 2:0, to se dostává hráčkám těžko z hlav. Jen se to potvrdilo. Když jsme vedly asi o deset, hráčky byly statické v útoku a jen driblovaly. Začaly jsme se trápit, chtěly jsme hrát na delší čas, což naší hře vůbec neprospělo. Brno se individuálními akcemi i trojkami vrátilo do hry a bylo z toho drama. Od nás to nebyl stoprocentní výkon, ale vítězství si vážíme,“ uvedla hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Dle postavení po základní části byl před sérií favoritem brněnský celek, jenže před play off se mu zranily dvě klíčové hráčky a následně na marodku zamířila i chorvatská posila Trehubová. Naopak Hradec byl kromě dlouhodobých marodek Čuperkové, Matuškové a Bolardtové kompletní, což se nakonec ukázalo jako rozhodující.

Druhé čtvrtfinále Chance ŽBL: Hradec Králové (v bílém) - KP Brno 83:67
I podruhé porazily KP Brno. Lvice míří do semifinále, chybí jim poslední krůček

„Věděly jsme, že Brnu vypadlo pár hráček z rotace, tak jsme chtěly hrát rychlý basket a uběhat je. Poslední zápas byl dost náročný a bylo vidět na hře, že už to nebylo tak agresivní jako ty první duely. Ale nakonec jsme to ještě zvládly urvat,“ konstatovala autorka 21 bodů Zeithammerová.

„Celkově rozhodlo, že jsme hrály ve čtvrtfinále s o něco větší rotací, hlavně pod košem se nám střídalo pět hráček,“ poukázala trenérka Ptáčková na klíčový fakt.

Čtvrtfinálová série v kostce

1. zápas: KP Brno – Sokol Hradec Králové 59:72
2. zápas: Sokol Hradec Králové – KP Brno 83:67
3. zápas: KP Brno – Sokol Hradec Králové 67:69