Středa, 18.30: Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové - SBŠ Ostrava. Dva zápasy. Dvě výhry. Hradecké „lvice" zažívají povedený vstup do nového ročníku nejvyšší domácí soutěže ŽBL. Ve 3. kole je čeká doma papírově slabší protivník z Ostravy, který naopak v dosavadním průběhu nové sezony odešel z palubovky dvakrát poražen.

Žádná řeč o podcenění. „Strojařky" půjdou nekompromisně pro třetí výhru, kterou budou chtít navázat na úvodní těsné domácí vítězství se Slavií (83:82) a následný úspěch z Trutnova (88:67).

První „hratelný" soupeř stojí před basketbalistkami trutnovské Lokomotivy. Ve středu večer se Východočešky postaví mladoboleslavské Slovance.

Středa, 18.00: Slovanka Mladá Boleslav - BK Lokomotiva Trutnov. Svěřenkyně trenéra Petra Kapitulčina měly na úvod sezony zatraceně náročný los. Sice hrály dvakrát doma, jenže hostily úřadující mistryně USK Praha a poté v derby ambiciózní Hradec.

Ani úvodní venkovní duel ale pro trutnovské basketbalistky nebude nijak snadný. Tým se představí ve městě Škodovky, tedy proti soupeři, který letos už jednou zvítězil, když porazil MK Technic Brno.