Nejvyšší soutěže basketbalistů i basketbalistek uřízly další díl ze své základní části. Z trojice regionálních týmů dokázaly zvítězit pouze hráčky Trutnova. Naopak oběma hradeckým celkům víkendové zápasy nevyšly podle představ.

Kooperativa NBL

Hradecký tým se musel vypořádat s náročným programem posledních dní. V sobotu zakončil nepříjemný čtyřboj domácím duelem proti favorizovanému Olomoucku, kterému však chyběla největší hvězda Lukáš Palyza. Hradec po třech čtvrtinách sice prohrával jen o devět bodů, ale nakonec z toho byl debakl o třiatřicet bodů (52:85). Východočeši navíc zaznamenali nejhorší střelecký výkon v sezoně.

„Chtěli jsme Olomoucko potrápit více, ale projevila se kombinace čtyř zápasů za osm dní, z čehož nyní to byl nejtěžší soupeř. Celkově se na nás projevila únava, byť jsme se poměrně dlouho drželi na dostřel. Na druhou stranu hosté zápas kontrolovali a nakonec si odvezli vysoké vítězství, které mě hrozně mrzí, neboť vůbec neodpovídá průběhu. Ale takový basket někdy je, musíme jít dál,“ konstatoval Lubomír Peterka, kouč Královských Sokolů.

„Utekl nám začátek, ale stihli jsme se do zápasu vrátit. Zkvalitnili jsme hru a hráli vyrovnaný duel. Bohužel ve čtvrté čtvrtině jsme úplně odešli a z vyrovnaného utkání jsme udělali exhibici pro hostující Olomoucko. Za poslední čtvrtinu se musíme omluvit našim fanouškům, pokusíme se to napravit v Brně,“ dodal královéhradecký pivot Tomáš Hampl.

Další program
Královští Sokoli HK
Sobota 2. února od 18h v Brně (KNBL)

Hradecké „lvice“

Středa 30. 1. od 18h v Piešťanech (CEWL)
Sobota 2. 2. od 16h doma T. Brno (ŽBL)

Lokomotiva Trutnov

Sobota 2. 2. od 17.30 doma Nymburk (ŽBL)

Ženská liga

Čtyřiadevadesát inkasovaných bodů je moc, s tím se nevyhrává. Basketbalistky Hradce Králové se o tom přesvědčily v pražském Edenu, kde podlehly domácí Slavii 85:94. Málokdo čekal, že „lvice“ budou mít takto děravou obranu, ale stalo se.

„V první půli jsme špatně bránili. Zápas nevyšel našim rozehrávačkám, ale i celému týmu. Nebyli jsme schopni se trefit z dálky. Soupeř zúžil obranu, ale nám tam začaly padat trojky až v závěrečné čtvrtině, jenže to už bylo pozdě. Sice jsme skóre stahovaly, ale ztrátu se nám dotáhnout už nepovedlo. Slavia jinak hrála velice dobře. My jsme nebyli spokojeni s výkonem, hlavně v obranné fázi,“ řekl Miroslav Volejník, asistent trenérky královéhradeckého družstva a zároveň prezident klubu.

Trutnov cestoval na palubovku strakonického U19 Chance v roli jasného favorita, na výhru se ale v průběhu dramatického utkání nečekaně nadřel. Hostující tým brzy vedl desetibodovým náskokem, v závěrečné čtvrtině se ale do stejného náskoku dostal soupeř.

Až v posledních minutách domácímu týmu došly sílya Lokomotiva velkým obratem uzmula vítězství.

Duel, který Trutnov vyhrál 86:75 zhodnotil pro Deník trenér Michal Martišek. „Domácí za obětavý a bojovný výkon zaslouží absolutorium. My jsme sice začali relativně koncentrovaně, vybudovali si desetibodový náskok, ale pak jsme se úplně vytratili. Zachránila nás střelba Míši Potočkové a 15 bodů Aničky Rylichové v poslední čtvrtině.“