Start nové sezony Ženské basketbalové ligy je sice naplánován až na začátek října, ovšem jednotlivé týmy jsou již měsíc v plné přípravě a především jejich hráčské kádry doznaly přes léto několika změn. Z východočeského pohledu se to týká především hradeckých „lvic“, čtvrtého týmu loňského ročníku nejvyšší domácí soutěže.

Změny v kádru
Odchody: Renáta Březinová (ZVVZ USK Praha), Kateřina Bartoňová (hledá si angažmá), Tereza Kuthanová (konec kariéry), Lenka Šípová (Pastelka Mladá Boleslav), Anna Hrušková (nejspíš Pečky), Isnelle Natabou (Španělsko – zkouška).

Příchody: Petra Kulichová (Turecko), Klára Vojtíková (SBŠ Ostrava), Kristýna Šotolová (Studánka Pardubice).

„Přípravu jsme zahájili zkraje srpna. Absolvovali jsme tradiční soustředění v Deštném v Orlických horách, kde jsme se zaměřili převážně na nabírání kondice. Poté přišla ke slovu i herní stránka a začali jsme se věnovat stále více basketu. Sehráli jsme už také jedno přípravné utkání, v němž jsme doma těsně podlehli americkému univerzitnímu týmu BYU Courges 73:76,“ přiblížil úvodní měsíc přípravy prezident klubu Miroslav Volejník, který je zároveň asistentem trenérky Romany Ptáčkové.

Ještě než „lvice“ vtrhnou do základní části ŽBL, čekají je dva přípravné turnaje: od 7. do 9. září v Ostravě a od 21. do 23. září v Trutnově.

Jak už bylo výše naznačeno, soupiska hradeckého celku se výrazným způsobem pozměnila. Listina odchodů a příchodů je slušně zaplněná, ale hezky popořadě.

Po loňské sezoně ukončila kariéru kapitánka Tereza Kuthanová. Renáta Březinová odešla do celku tuzemského giganta USK Praha. Mezi odchody registrujeme také další jména: Kateřina Bartoňová (hledá si angažmá), Anna Hrušková (nejspíš Pečky) a Lenka Šípová (Pastelka Mladá Boleslav). Isnelle Natabou je na zkoušce ve Španělsku, ale ta by se mohla vrátit.

Aby se to nehemžilo jen odchody, hradecký tým zaznamenal také několik příchodů. Z ostravského SBŠ se přesunula do města pod Bílou věží Klára Vojtíková. Další novou tváří je Kristýna Šotolová, která hrála v Pardubicích. Poslední příchozí jméno je bezesporu nejznámější, z Turecka se totiž na východ Čech vrací ještě donedávna reprezentantka Petra Kulichová.

A jaké jsou cíle „lvic“ pro nadcházející sezonu? „Šestkrát v řadě jsme byli v semifinále play off, tak bychom samozřejmě rádi v tomto trendu pokračovali. Ale ještě neznáme soupisky dalších družstev, tak uvidíme,“ dodává šéf klubu Volejník.

Soupiska „lvic“ v sezoně 18/19
Rozehrávačky: Kateřina Zavázalová, Michaela Matušková, Kristýna Šotolová.

Křídla: Pamela-Therese Effangová, Kristýna Minarovičová, Andrea Ovsíková.

Pivotky: Petra Kulichová, Klára Vojtíková, Klára Marečková (dříve Rosenbaumová), Josipa Bura, Martina Čepelková.

Poznámka: Na soupisce budou také talentované juniorky Lucie Bolardtová (ročník narození 2000) a Simona Fišerová (2002), která na nedávném ME U16 v Litvě získala s českým týmem stříbrné medaile.