Pak už zápas zcela ovládly svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové, které si na Folimance dokázaly poradit i s absencí rozehrávačky Dariny Mišurové.

Bodově se prosadily všechny hráčky ze soupisky, včetně dvou dorostenek G. Andělové a Hruškové. Navíc hned pět „lvic" zaznamenalo dvouciferný počet bodů, což svědčí o výborném týmovém výkonu.

A jak hodnotila duel trenérka? „Nezachytily jsme začátek utkání a pustily jsme domácí do vedení 16:9. Okolo 15. minuty jsme však šly přes soupeřky a vedení jsme si držely po zbytek zápasu. Ve třetí čtvrtině jsme se dokonce utrhly až na dvacetibodové vedení a zápas kontrolovaly. Zajímavostí určitě je, že se prosazovaly hlavně hráčky, které svým výkonem proti Valosunu zůstaly hodně za očekáváním (Zavázalová, Pochobradská, Stará, Rosenbaumová). Ve výborném světle se také ukázaly dorostenky G. Andělová a Hrušková, které dostaly na palubovce dostatek minut," řekla Romana Ptáčková.

Nadstavba Ženské basketbalové ligy má nyní přestávku. „Lvice" si toto období zpestří čtvrtečním přátelským utkáním se slovenským Ružomberokem. Začátek je v 17 hodin.

Zbývající dva duely nadstavby odehraje Hradec v sobotu 22. března (od 17 hodin) na palubovce USK Praha a ve středu 26. dubna (od 18.30 hodin) doma proti brněnskému Imosu. Pak už přijde na řadu vrchol sezony – play off.