Zatímco hradecké „lvice" se večer představí domácímu publiku, trutnovskou Lokomotivu čeká daleká cesta do jihočeských Strakonic.

Středa, 18.30: Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové - BK Handicap Brno.

V loňské sezoně hrál Handicap pod názvem Žabiny. Tehdy byl průměrným týmem nejvyšší soutěže. Letos se však chce pohybovat v horních patrech, což od úvodu dokazuje. Tým, který v létě posílila mimo jiné trojice hráček z konkurenčního KP Brno Švrdlíková, Adamcová, Sedláková, má zatím na vlas stejnou bilanci jako Hradec – 3 výhry, 1 prohra.

„Lvice" v neděli nezvládly prodloužení na palubovce brněnského KP a přestože je čeká silný protivník, budou chtít tuto porážku odčinit.

Středa, 18.00: U19 Chance - BK Lokomotiva Trutnov.

Povzbuzené dvěma výhrami za sebou vyrazí dnes na jih Čech bojovat o další úspěch basketbalistky Trutnova. „Do Strakonic jedeme s cílem potvrdit náš nečekaně výborný vstup do sezony. Letos poprvé budeme favoritem duelu, o to lépe se musíme na zápas připravit," vzkázal Deníku před utkáním trutnovský lodivod Petr Kapitulčin.

„Ve Strakonicích to má každý tým těžké. Tamní družstvo hraje v domácím prostředí výrazně lépe a pokud bychom cokoliv podcenili, tak by nás bojovný strakonický celek mohl potrestat. To určitě nechceme dopustit," doplnil Kapitulčin.