Kathrin Zettel (Rakousko): "Po sjezdovce to dnes bylo krásné poježdění, velice kompaktní podklad, nijak agresivní, moc se mi to líbí. Co se týče počasí, zima je tak akorát, nahoře trochu fouká, ale je to v pohodě. Moc se těším na zítřejší závod. Moje očekávání? Budu ráda, když se zdravá objevím v cíli a získám nějaké body."

Lindsey Vonn (USA): "Pista byla při dnešním rozježdění moc pěkná, trochu měkčí na povrchu, ale je znát, že pod tím je tvrdý podklad. Na závod to určitě bude ok. Zkusím zítra být do třicítky a pak už se uvidí. Vydám ze sebe všechno a čím víc bodů získám, tím budu spokojenější."

Veronika Zuzulová (Slovensko): "Moje cíle? Kdybych byla ve slalomu v první desítce, byla bych spokojená. Určitě by to ale měl být lepší výsledek, než jsem tu dosáhla před dvěma lety (16.místo). V obřáku je to samozřejmě něco jiného, tam mám pořád velké nedostatky. Kdyby se povedlo druhé kolo, bylo by to super."

Anja Pärson (Švédsko): "Černá sjezdovka nahoře zase není tak prudká, jak se často říká. Vlastně je to celkem lehký svah, ale to právě dělá závod těžkým. Uděláte jednu chybičku a jste ze hry. Přitom musíte jet pořád na maximum a šlapat do toho, abyste byli rychlí. Mám na Špindlerův Mlýn jen dobré vzpomínky, naposledy se mi tady dařilo. Slalom se mi tehdy vyloženě povedl, porazila jsem i Janicu Kostelič. Ale z toho, co jsem řekla o trati, vyplývá, že se těžko něco odhaduje. Letos mi to v technických disciplínách zatím moc nejde, takže budu ráda, když zajedu slušný výsledek a posbírám alespoň nějaké body."

Denise Karbon (Itáie): "Je pravda, že poslední závody mi vycházely, cítím se teď opravdu dobře a věřím si. Ovšem zítra to myslím bude ještě o něco těžší. Kopec si myslím, že je o něco mírnější než obvykle svahy pro obřák bývají. Jsou tam nejméně dvě hodně placaté pasáže a v kombinaci s přechody na prudší části je to technicky náročné. Nesmíte chybovat! Právě v těch přechodech vidím největší nebezpečí. S jakým výsledkem budu spokojená? Určitě startuju proto, abych vyhrála! Ale jak už jsem řekla, nebude to jednoduché. Pódium bude super - beru jakýkoliv dobrý výsledek."

 

ŠÁRKA ZÁHROBSKÁ: "Cítím se fajn. Ranní rozježdění bylo krásné, napadalo trochu sněhu a ta ledovka, co tu byla okolo Vánoc, trochu změkla. Ale jsem si jistá, že před závodem se ten měkčí sníh odstraní a bude to opět hodně tvrdé. Nyní jedeme do Prahy na kontrolu s okem, věřím, že to dopadne dobře a že budu moci do závodu nastoupit."

LUCIE HRSTKOVÁ: "V sezóně, kdy není mistrovství světa, olympiáda nebo univerziáda, to je pro mě jeden z nejdůležitějších závodů sezóny. Je to doma, přijede se na mě hodně lidí podívat… Kopec znám velmi dobře, minule se mi zde podařilo bodovat, takže cítím šanci, že by se mi něco podobného mohlo povést i letos."

EVA KURFÜRSTOVÁ: "Když bude štěstíčko, chtěla bych být ještě lepší než při posledním svěťákovém slalomu v Lienzu, kde jsem dojela dvacátá třetí. Ráda bych počtvrté v této sezóně bodovala. Základem je, aby vydržela slušná pista, protože budu bohužel zase startovat někde okolo šedesátky. Formu každopádně mám, tak když vydrží dobrá trať a bude trochu toho štěstí, věřím, že se do druhého kola vejdu. Co se týče závodní trati, pista je hezká, je to teď trochu měkčí, ale při prohlídce se ten nový sníh vyhrne a bude to určitě dostatečně tvrdé."

MICHAELA SMUTNÁ: "Doma moc často nezávodím, o to více se na špindlerovský závod těším, že se na mě přijede podívat rodina a známí. Chci se jim ukázat v co nejlepším světle. Můj jediný cíl je dostat se do druhého kola. Bude to těžké, je nás tu hodně, ale nic jiného než body neberu."

PETRA ZAKOUŘILOVÁ: "Ráda bych ve Špindlu získala své první body v letošní sezóně. Cítím se dobře, sjezdovku znám velmi dobře, odjela jsem tu spoustu závodů. Doufám, že ty závody zítra a pozítří budou patřit mezi mé povedené."

Daniel Tichý