Ten poslední česká reprezentantka přidala do své sbírky včera na černé sjezdovce ve Svatém Petru, kde zvítězila v obřím slalomu. „Byl to hodně těžký závod,“ prohlásila v cíli.

Krkonoše už několik dní zasypávají přívaly sněhu a měkká trať tak vyhovuje techničtějším citovým jezdcům, mezi které se Petra Zakouřilová rozhodně neřadí.

„Já jsem spíše silovější typ, který má rád tvrdší podklad. Takže to pro mě byl i takový psychický boj vyrovnat se s tím a zkusit něco jiného, než na co jsem zvyklá,“ vyprávěla 29letá lyžařka.

S nepříznivými podmínkami se však závodnice Geosu Liberec vypořádala na výbornou, i když ke zlatu jí pomohlo i vypadnutí její největší konkurentky a reprezentační kolegyně Evy Kurfürstové.

Po prvním kole totiž Petře Zakouřilové patřilo průběžné druhé místo, když vedla právě s téměř sekundovým náskokem Kurfürstová. Ve druhém dějství ovšem mnohonásobnou mistryni republiky potkala obrovská smůla. Za jízdy se jí vypnula lyže a z prvenství v součtu časů z obou kol se tak radovala Zakouřilová.

„Domnívám se, že kdyby Eva nevypadla, bylo by to hodně těsné. Ztrátu po prvním kole jsem měla sice velkou, ale moje jízda ve druhém kole byla jedna z těch velmi povedených. Dokázala jsem se poprat s těmi podmínkami, což potom ukázaly i odstupy od ostatních holek,“ poznamenala Zakouřilová, která byla s druhou polovinou obřího slalomu maximálně spokojená.

Aby také ne. Vždyť zajela čas o takřka dvě sekundy lepší než její soupeřky a v celkovém pořadí na druhou Slovenku Škvarkovou měla náskok dvě a půl vteřiny, před druhou Češkou v cíli, Danou Markovou, dokonce tři a čtvrt.

„Tento titul je tak pro mě trochu specifický tím, že většina reprezentačního mančaftu ve Špindlu není. Šárka nestartuje, Míša Smutná s Luckou Hrstkovou jsou zraněné. S Evou tady tak mezi sebou vedeme takový malý minisouboj,“ konstatovala Zakouřilová. „Přesto si vítězství hodně cením,“ hned doplnila.

Už v úterý, úvodní den šampionátu, se však obě členky reprezentačního áčka musely poklonit před uměním juniorky Kláry Křížové, která získala hned dvojnásobný double – v ženách ovládla super G i superkombinaci, což jí zaručilo i juniorské tituly. Včera talentovaná závodnice z lyžařského klubu Ski Zlín dosáhla v obřáku na třetí juniorský titul a bronz mezi ženami.

Ve čtvrtek se jede od 9.00 na černé sjezdovce obří slalom mužů. (bog)