Čtvrté kolo Ženské basketbalové ligy nabídne z východočeského hlediska šlágr z nejočekávanějších. Na palubovce neporažené Kary se představí hradecké ,,lvice", jejichž dres obléká dlouholetá trutnovská opora Darina Mišurová. Svůj duel má při sobotě na programu také pardubická Pliska, která míří do Prahy na tamní VŠE.

SO 17.30: Kara Trutnov (3. místo, 6 bodů) – Sokol Hradec Králové (5. místo, 5 bodů).
Tohle je zápas, který pokaždé strhává nevšední pozornost. Regionální derby se dnes bude hrát ve skvělé kulise, to je již nyní jisté. Mohou za to i dosavadní výsledky domácího družstva. Kara ve třech úvodních kolech nepoznala přemožitele a ve skvělé bilanci bude chtít pokračovat i proti odvěkým rivalkám.

Domácí tým v létě z velké části obměnil kádr, nesehraností, zdá se ale netrpí. „Tým si hodně věří. Ví, že získal velice kvalitní posily ze zámoří a má naběháno z letní přípravy. Když se chvilku někomu nedaří, někdo jiný za něj zaskočí," pochvaluje si fungující chemii družstva trenér Martin Petrovický, jenž se stejně jako jeho svěřenkyně na dnešní zápas pochopitelně těší.

Souboj Trutnova s Hradcem bývá vždy hodně sledovaný, dnes ale získá ještě jednu pikantnost. S domácím kádrem se totiž po loňské sezoně rozloučila dlouholetá opora Darina Mišurová a večerní derby bude jejím prvním utkáním, v němž se v Trutnově představí v roli soupeřky. „Duel s Hradcem beru jako další utkání, které budeme hrát doma a doma my prohrávat nechceme. Pozici Darči asi vnímat budu, emoce do toho však nepatří. Před zápasem si spolu určitě popřejeme hodně štěstí, ale dnes bude soupeřkou a podle toho k ní budu přistupovat," popisuje Petrovický fakt, že proti jeho týmu nastoupí dlouholetá kapitánka podkrkonošské party.

,,Lvice" jedou do Trutnova v dobrém rozpoložení. S přehledem zvládly nedávné dva duely v Karlíně a doma s VŠE Praha. ,,Dá se hovořit o povinnných vítězstvích. Tyto týmy budou zřejmě patřit do spodní poloviny tabulky," míní hradecká trenérka Romana Ptáčková, která sílu Kary plně respektuje. ,,Už v přípravě měl Trutnov dobré výsledky a vstupem do soutěže to jen  potvrdil. I proto ho považuji v tomto duelu za mírného favorita."  Patřičnou pozornost bude vzbuzovat především americká pivotka Ambrosia Jill Andersonová, která v minulém duelu na Valosunu nasázela osmadvacet bodů. ,,Společně s Greerovou zlepšily důraz pod košem, což je v dnešním basketbalu hodně důležitá věc. Pro nás to bude první větší zkouška výkonnosti," podotkla Ptáčková.

Zvláštní příchuť bude mít duel pro hradeckou rozehrávačku Darinu Mišurovou. Ta strávila při úspěšném angažmá v Trutnově šest sezon a v létě posílila právě řady ,,lvic". ,,Na tréninku probíhalo všechno v poklidu. Atmosféra derby dolehne nejen na Darinu, ale na nás všechny až přímo na hřišti. Půjde samozřejmě o vyhecovanější zápas, než je obvyklé. Snad se nám bude dařit střelecky, to bude pro vývoj utkání zásadní," je přesvědčena Romana Ptáčková.