První vzájemné střetnutí této sezony ovládl jasně brněnský tým (92:76), když Východočeši byli oslabeni kvůli velké covidové marodce. Teď je tomu přesně obráceně. Výhodu domácího prostředí budou mít Královští sokoli, kteří jsou v plné síle. Naopak celek z moravské metropole v posledních dnech bojoval s nákazou a jeho složení je tak s otazníkem.

Jinak Brňané prožívají zatím vydařenou sezonu. Bilance 14 výher – 7 porážek hovoří za vše. Hradec se však dostal do formy, což ukázal i ve středečním pohárovém čtvrtfinále, v němž doma trápil až do úplného konce všemocný Nymburk (75:80). Sobotní duel tak jednoznačného favorita nemá.

Čtvrtfinále Českého poháru: Hradec Králové (v bílém) - Nymburk 75:80.
Senzace byla blízko. Sokoli trápili nymburského obra až do konce. Padli o 5 bodů

„Nebude to jednoduché utkání. V brněnském týmu se skvěle doplňují zkušení hráči s dravým a talentovaným mládím. Očekáváme rychlou a organizovanou hru soupeře, který se vyznačuje i širokou rotací kvalitních hráčů. My jsme však v posledních utkáních také ukázali svoji kvalitu. Do zápasu tak jdeme se sebevědomím a s vůlí zakončit základní část vítězně. Uvidíme, jak Brno ovlivnila krátká karanténa a v jakém složení do Hradce dorazí,“ řekl Lubomír Peterka, kouč Královských sokolů.