„Myslím, že je to kůň spíše do těžkého terénu. Proto si to tohoto vítězství o to více ceníme,“ řekl po dostihu Jiří Charvát, majitel sedmiletého hnědáka.

Pátým vítězstvím ve Velké pardubické se žokej Jan Faltejsek posunul na druhou příčku za rekordmana Josefa Váňu. Ten vyhrál závod osmkrát.

„Mám štěstí na koně,“ prohlásil Faltejsek. Orphee des Blins, pak Charme Look a nyní Tzigane Du Berlais. „Štěstí musíte jít naproti. Když budete jezdit nemožně, tak si vás nikdo na dobrého koně nevybere. Musíte ukázat, že to umíte,“ poznamenal Charvát.

Šéf dostihové stáje dále naznačil, že Tzigane Du Berlais může vyrazit i do zahraničí. „V Anglii, Francii a Irsku by byla šance v krosu. Tzigane je mimořádně pošetřený kůň, je na začátku krosové kariéry. Možná bychom si zkusili Cheltenham, abychom viděli, jaké to tam je,“ řekl Charvát.

Až čtvrté až šesté místo tentokrát ve Velké pardubické patřilo koňům Josefa Váni. Pátý skončil favorit No Time To Lose, v jehož sedle byl Váňa mladší.

„Snažil jsem se, ale na tvrdé dráze je to těžké. Kůň má svoji kvalitu, je přesně pro Honzu, příště ho stoprocentně pojede,“ uvedl Váňa mladší s odkazem na Jana Kratochvíla, jenž loni vyhrál.

Dostih zasáhla i smutná událost. Na Velkém Taxisově příkopu letos skončil dostih pro čtveřici koní. Fatální následky ovšem mělo zranění devítiletého Vicodyho, který v sedle s žokejem Josefem Bartošem upadl a musel být vzhledem ke zranění uspán.

Vítězem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou na dostihovém závodišti v Pardubicích se stal  Jan Faltejsek na Tzigane du Berlais.
Mám štěstí na koně, tvrdí vítěz. Tzigane má kam růst