Vzhledem k tomu, že na trať mohli vybíhat závodníci pouze v padesátičlenných skupinách, muselo být centrum závodu přesunuto z Malého náměstí k Malšovickému stadionu. Intervalové starty by totiž na dlouhou dobu znemožnily průjezd přes křižovatku ulic Komenského a Mýtská. S přesunem centra závodu nastal problém i s délkou trasy, chybějící metry tak byly nahrazeny úsekem na Hradečnici. Trasa byla znovu přeměřena a dostala certifikaci pro zápis do atletických tabulek.

I přes ranní průtrže mračen se nakonec podařilo uspořádat krásné závody pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Dopolední běhy patřily dětem. V 11.15 odstartovali maratonci. Nejrychlejším z nich byl Martin Kučera reprezentující Eleven Run Team, který do cíle dorazil v čase 2:27:13 a stanovil tak nejrychlejší čas v historii tohoto závodu. Nejrychlejší maratonkyní byla Barbora Nováková ze Sokola Kunvald (čas 2:57:12).

Půlmaratonský závod startoval ve 12.30 a nabídl strhující finiš dvou závodníků – Daniela Vejmělka a Jana Kohúta. Víc sil zbylo do závěrečného spurtu Vejmělkovi z TJ Jablonné nad Orlicí, který proťal časomíru v čase 1:09:55. Nejlepší ženou v tomto závodě byla Hana Homolková z TJ Nové město na Moravě (čas 1:19:11).

Součástí celého sportovního dne byl i Lidový běh na 4,3 km. V tomto doprovodném závodě zvítězil s časem 16:57 Šimon Šmíd z Olfincar Ski Team Trutnov.

Celým dnem provázeli závodníky bubeníci ze skupiny Tam Tam Batucada a dokreslovali skvělou sportovní atmosféru.

„Uspořádat takto velkou akci i se všemi omezeními byl pro nás a všechny naše dobrovolníky opravdový oříšek, jsem ale rád, že náš tým je špičkově sehraný a všechno sedělo do posledního detailu. Chtěl bych také ocenit výkony všech závodníků, kteří se postavili na start. Všichni tito závodníci vytvořili skvělou atmosféru a ČSOB Hradecký půl/maraton tak zůstal i přes všechna omezení sportovním svátkem v Hradci Králové,“ uvedl Roman Šinkovský, ředitel pořádající organizace Sportvisio.