Jezdec česko–španělského týmu SUNRED–BRT vybojoval v konkurenci dvacítky závodníků šesté a druhé místo.

Bohužel, o kousek mu utekla možnost startu v příštím závodě FIA WTCC v Brně s vozem SEAT ve specifikaci pro mistrovství cestovních automobilů. Po součtu bodů z obou víkendových závodů totiž skončili hned tři jezdci se stejným počtem bodů.

Michal Matějovský, Ital Andrea Larini a Nizozemec Tim Coronel vedou v celkovou klasifikaci jezdců se shodným počtem 11 bodů, a pořadí se tak určovalo podle dosažených časů ze sobotní kvalifikace. Hlavní cenu – start v mistrovství světa cestovních vozů (FIA WTCC) v Brně, tak získal Tim Coronel, který měl v kvalifikaci z trojice nejrychlejší čas.

„Samozřejmě mě to mrzí. Závod v Brně je pro mne vrcholem sezony. Chtěl jsem tam stejně jako loni jet závod mistrovství světa. Nedá se nic dělat. Věřím, že si účast ve světovém šampionátu vybojuji co nejdříve,“ řekl Michal Matějovský, jenž v Brně nebude chybět. Třiadvacetiletý jezdec bude ve dnech 20. a 21. června startovat v Seat Leon Eurocupu.

Královéhradecký závodník se bude před domácími diváky snažit o postup mezi nejlepší okruhové jezdce světa. Pokud se mu podaří zvítězit, zajistí si účast v dalším závodě MS cestovních automobilů, který se koná za měsíc v portugalském Portu.

S Michalem Matějovským se můžete setkat tuto neděli na Autosalonu Brno 2009, kde bude hostem v expozici společnosti SEAT Česká republika.