Finálový podnik sezony nabídne závěrečný díl pětidílného seriálu mistrovství Evropy cestovních vozů, v němž se představí tři jezdci týmu Křenek Motorsport:  Petr Fulín bude bojovat se Slovákem Maťem Homolou o celkové prvenství, královéhradecký pilot Michal Matějovský bude útočit na bronzovou příčku v konečném hodnocení jednotlivců. Tuto dvojici doplní Jaromír Štádler, který se v Brně rozloučí se sportovní kariérou. Všichni tři čeští jezdci budou chtít obhájit průběžné prvenství v soutěži o Pohár národů.

Tým Křenek Motorsport se na závěrečný podnik pečlivě připravoval a v uplynulých týdnech v Brně dvakrát testoval.

„Cílem pro brněnské finále je dobře reprezentovat a závodů si užít. A to ať už se získá titul nebo titul vicemistra. Myslím si, že by to byl pro mne osobně, pro tým i pro Českou republiku úspěch. Při testech jsme udělali maximum, trochu jsme bojovali s gripem tratě, ale věřím, že na finálový závod FIA ETCC budeme dobře připraveni," řekl po testech Petr Fulín.

Jezdec Michal Matějovský k tomu dodává: „Najeli jsme dostatečný počet kol. Auto funguje bezvadně. Uvidíme, jak tomu bude během závodů. Podmínky budou pro všechny stejné. Na závěrečný podnik se už velmi těším. Brněnská trať mi vyhovuje, dokonale ji za ta léta závodění znám. Věřím, že se nám všem v domácím prostředí podaří udělat maximum jak pro dobré umístění mezi jednotlivci, tak i v soutěži o Pohár národů."

Vedle vyvrcholení seriálu FIA ETCC fanoušci v sobotu uvidí tradiční závěrečný podnik české vytrvalostní okruhové sezony – šestihodinový Epilog, který získal přezdívku „české Le Mans".

Zajímavý program dále doplní divácky atraktivní závody formulových monopostů Auto GP World Series 2013, které se do Brna vracejí po dvouleté přestávce.

Josef Král na startu Auto GP World Series
Brno – Poslední závod seriálu Auto GP World Series 2013 v Brně zpestří přítomnost českého pilota Josefa Krále. Na startovním roštu nahradí bývalého pilota formule 1 Christiana Kliena a v barvách rakouské stáje Zele Racing. Auto GB je zatím nejrychlejší závodní speciál, který kdy na brněnském okruhu jezdil a právem tak drží traťový rekord. Pro jediného Čecha na startu nebude závod žádnou oddechovou jízdou. Naopak.

Po více než jednom roce pauzy dostává příležitost znovu usednout do závodního monopostu, ve kterém bude moci poměřit své síly s bývalými jezdci nejvyšší soutěže. „Jsem moc rád, že mohu o víkendu jet. Nečekám od sebe převratný výsledek, na druhou stranu chci udělat vše pro to, aby mé umístění bylo co nejlepší. Mé cíle jsou trochu jiné, než se stát součástí Auto GP World Series. Stále věřím v naplnění mého snu, kterým je dostat se do F1 a toto by mohl být jeden z dalších kroků, který mě přiblíží o něco více tomu, aby se sen stal realitou," řekl rodák ze Dvora Králové, který strávil tři roky v GP2, ale od svého posledního vítězství na okruhu ve Spa nestartoval.