Od úspěšné premiéry na maďarském Hungaroringu uplynul měsíc a půl, ale český reprezentant hájící barvy týmu Křenek Motorsport se rozhodně nenudil. Vedle pracovních povinností se zúčastnil Rally Show a Autosalon Show na letišti v Hradci Králové, kde se svým BMW 320si podstoupil vítězný souboj s helikoptérou, nechyběl na motoristické show „Legendy" v Praze a samozřejmě se připravoval na další závody, když pod vedením zkušeného fyzioterapeuta MUDr. Jiříka rozšířil své tréninkové aktivity o jízdu na kole a pravidelné posilování v tělocvičně, ale i stravovací návyky.

Těsně před odjezdem na Slovensko se na brněnském Masarykově okruhu uskutečnilo testování, při němž se vyzkoušelo nové nastavení vozu.

„Na testování do Brna přijel kompletní tým Křenek Motorsport a měli jsme tak možnost vyzkoušet nastavení vozu. Od Maďarska je to přece jen už hodně dlouhá doba, a tak jsem se do auta už hodně těšil. Absolvoval jsem dvacet kol," řekl Michal Matějovský.

K druhému závodu evropského šampionátu královéhradecký jezdec cestuje jako lídr průběžného pořadí. „Mám těsný náskok jediného bodu a byl bych moc rád, kdyby se mně podařilo náskok navýšit. Trať na Slovakia Ringu mám rád, ale nikdy se mi zde moc nedařilo v kvalifikaci a tak věřím, že se mi to v letošním roce podaří prolomit. Pokud by se pak podařilo vyhrát oba dva naše závody, tak by to bylo naprosto skvělé. Teď nechci vůbec předbíhat, vůz je v naprostém pořádku, ale vše je teprve před námi," řekl po testování v Brně Michal Matějovský, jehož v následujících dnech čeká pěkný kolotoč  v podobě nejen ostrého závodění, ale i náročného cestování. Po víkendových závodech na Slovensku jej čeká přesun do Francie, kde se ve dnech 26. – 28. června na okruhu Paula Ricarda koná další závod  FIA ETCC 2015.