Předposlední krok zbývá udělat Michalovi Matějovskému na jeho cestě za triumfem v Evropském poháru cestovních vozů (ETCC). V kategorii Super 2000 TC2 poměří o tomto víkendu své síly se soupeři na belgickém okruhu Zolder.

Trať, po níž se svého času proháněly i monoposty formule 1, není pro jezdce z Hradce Králové úplně neznámou, byť ETCC na ní hostuje vůbec poprvé: „Kdysi už jsem na ní závodil. Ale hlavně jsem si ji pořádně osahal během srpnového testování." Jaká tedy je? „Rychlá, klikatá, poměrně členitá. Dá se říci, že mně vyhovuje. Je na ní ovšem jedna šikana, se kterou jsem se trošku pral a na kterou se zaměřím i během tréninků," vysvětluje pilot týmu Křenek Motorsport.

Problém by neměl nastat ani s nastavením jeho BMW 320 si. „Jen musíme setup přizpůsobit počasí. Při testech bylo obrovské vedro, teď má být podle předpovědi podstatně chladněji. Znamená to, že by neměly tolik trpět pneumatiky, což je jedině dobře." míní devětadvacetiletý závodník.

Společně s tahači

Je tu však jiné nebezpečí. „Cesťáky" se o dráhu budou dělit s tahači, které na ní absolvují další díl svého kontinentálního šampionátu. Z toho vyplývá, že asfalt bude více znečištěn jak materiálem, „vytahaným" z bezpečnostní zóny, tak i zbytky gumy. „Snad to nebude tak strašné, současné závodní tahače už nenadělají takovou paseku jako jejich předchůdci. Musíme se ale každopádně připravit na to, že to bude trochu víc klouzat," tvrdí Michal Matějovský, který coby testovací a náhradní jezdec stáje Buggyra se na souboje těchto mastodontů těší. „Samozřejmě budu držet palce klukům z Buggyry, Adamu Lackovi i Davidu Vršeckému," dodává.

Především však bude sám usilovat o co nejlepší výsledek. O celkovém prvenství se v Zolderu s největší pravděpodobností ještě nerozhodne, protože závěrečný podnik v Perguse na Sicílii je dotován dvojnásobným množstvím bodů. Matějovský nicméně rozhodně nechce přijít o pracně vybudovaný osmnáctibodový náskok na Švýcara Petera Rikliho. „Brno mně vyšlo parádně, udělám všechno pro to, abych si znovu poslechl českou hymnu," slibuje.

Průběžné pořadí kategorie Super 2000 TC2: 1. Michal Matějovský (CZ, BMW 320 si) 88, 2. Peter Rikli (CH, Honda Civic FD) 70,  3. Ibrahim Okyay (TR, BMW 320 si) 50 bodů.

Časový harmonogram

Sobota 19. září: 10.00 – 10.30 volný trénink, 15.00 – 15.30 kvalifikace.

Neděle 20. září: 10.30 – 10.45 Warm Up, 12.50 – 13.15 1. závod (na 13 kol s letmým startem), 15.05 – 15.30 –    2. závod (na 13 kol s pevným startem).