Vršecký může již v neděli získat svůj premiérový titul na asijském kontinentu s okruhovým speciálem Tatra Phoenix a navázat tak na loňský úspěch Martina Kolomého.

„Pro mě opět nový okruh a hledání ideálního nastavení podvozku naší Tatry. Čeká mě navíc změna, jelikož pojedu poprvé stejné pneumatiky, jako celé startovní pole. K tomu všemu má celý víkend propršet. Zda se nám podaří získat titul již tento víkend, uvidíme v neděli," řekl s očekáváním David Vršecký, který vede šampionát s náskokem čtrnácti bodů na druhého Adama Lacka.

„Myslím, že buď tento, nebo ten další závod potvrdí David kvality jak své, tak Tatry. O vicemistra se ale ještě pěkně popereme. Možná to bude stejně vyrovnaný souboj, jako ten můj s Hahnem v Evropě. Určitě je pro mě důležitější evropský šampionát, tady to bude více v klidu," uvedl Adam po napínavé a vyčerpávající Czech Truck Prix v Mostě, kterou navštívili i představitelé čínského šampionátu a byli doslova nadšeni.

V první desítce průběžného pořadí čínského truckového šampionátu jsou i další dva Češi. Miroslav Forman je pátý a královéhradecký závodník Michal Matějovský zatím zaujímá osmou pozici. „Určitě se můžeme těšit na spoustu novinek. Čínský šampionát je v rozkvětu a každý závod roste. S techniky jsme si řekli, co mají vylepšit na mém autě, takže jsem plný očekávání, jak budou změny fungovat. Chtěl bych vylepšit své postavení a posunout se v průběžném pořadí dopředu," sdělil před odletem Michal Matějovský.

(dr)