Čínský šampionát tahačů pokračoval druhým podnikem na okruhu Kuang-tung. David Vršecký proměnil dva starty v dva triumfy. Díky druhému a třetímu místu Adama Lacka však nemůže dvojnásobný mistr Evropy předčasně slavit svůj první asijský titul. Královéhradecký závodním Michal Matějovský zůstal těsně za stupni vítězů, když vybojoval dvě čtvrtá místa. O titulu se rozhodne až v Šanghaji.

První dvanáctikolový závod proměnil David Vršecký v one-man show. Od startu až do cíle držel bezproblémově vedení. K radosti China Buggyra Racing týmu dojel na druhé pozici Adam Lacko. „Teď to byla paráda. Naštěstí jsme jeli na suché trati a bezproblémově jsem si to pohlídal. Uvidíme však ve druhé jízdě, do které budu startovat až z desáté pozice," řekl v cíli Vršecký. „Jsem rád, že jsme čtyři kola kroužili za safety carem, protože mi úplně přestalo brzdit auto," podotkl Lacko. Českou převahu nad domácími jezdci stvrdil čtvrtým místem Michal Matějovský. Nejhůře dopadl Miroslav Forman, který po kolizi musel závod předčasně ukončit.

Po startu druhé jízdy se Vršecký hned posunul na deváté místo a co kolo, to jednoho soupeře po druhým předjížděl, až se dvě kola před cílem ocitl za vedoucím mužem. „Jednoduché to úplně nebylo. Před startem sprchlo a dost to klouzalo. Jsem rád, že je auto celé. Tatra celý víkend fungovala bez jediného problému. Máme dobře nakročeno a v Šanghaji jen stvrdíme to, co jsme si předsevzali," pousmál se David.

Adam Lacko bojoval nejen s Davidem, ale i s ostatními soupeři. Mimo jednoho čínského závodníka všechny předjel a dojel třetí. „V součtu obou jízd je z toho druhé místo. Můžu být spokojený, protože nejen výsledkově, ale hlavně technicky jsme o dost dál než minule. Teď už se ale budu opět plně koncentrovat na evropský pohár, kterému v tomto okamžiku přeci jen dávám přednost," dodal Lacko.

Michal Matějovský dojel opět čtvrtý a potvrdil, že se s truckem sžívá. „Tento víkend mi hodně dal. Já i auto se zlepšujeme a na výsledcích je to vidět. Myslím, že si diváci na tribunách užili pěkné souboje, které byly z mého pohledu všechny fér," řekl Matějovský.

Miroslav Forman odstartoval z patnácté pozice a poskočil až na osmé místo. „Byl to super závod. Jen škoda, že jsem startoval až tak vzadu. Věřím, že v Šanghaji budeme opět silní," uzavřel Forman.