Královéhradecký jezdec Michal Matějovský spolu se slovenským pilotem Vlado Hybáčkem na voze Seat Leon TDI vyhráli ve třídě do 2000 ccm v dvouhodinovém vytrvalostním závodě FIA Zóna střední Evropy (FIA Central European Zone Endurance Trophy). Ve své třídě se oba také stali vítězi závodů slovenského mistrovství a Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích.

Volné tréninky i měřený trénink pro oba aktéry týmu Seat Sport Slovakia dopadly více než dobře, neboť konečné časy je nominovaly na nejlepší startovní pozici mezi vozy Divize 4, třídy do 2000 ccm.

„Nebylo to vůbec jednoduché. Při čtvrtečních testech vozu mechanici objevili závadu na mezichladiči turba, takže se v noci opravovalo, ale na páteční měřený trénink bylo vozidlo v nejlepším pořádku,“ hodnotil úvod poznaňského víkendu a skvělou práci mechaniků Michal Matějovský.

Do dvouhodinového vytrvalostního závodu nastoupil jako první slovenský jezdec Vlado Hybáček. Od počátku bojoval o přední pozice mezi jezdci třídy do 2000 ccm a před vlastním střídáním jezdců, zhruba po první hodině závodu, se držel na prvním místě. Následovala rychlá výměna, po které Michal Matějovský vedoucí pozici udržel, když se dostal zpátky do závodu těsně před posádkou Hes/Hardossi. Postupně získával náskok, ale asi dvacet minut před koncem závodu vyjel na trať Safety Car a jezdecké pole se tak v závěru závodu sjednotilo.

„Po restartu mě předjel Renault Clio posádky Hes/Hardossi. Asi dvě kola před koncem došlo mezi námi ke kontaktu, ze kterého jsme vyšli lépe my a závod se nám podařilo vyhrát. První pocity z okruhu v polské Poznani mám velmi dobré. Trať se mi líbila, je to vlastně větší motokárová trať, rychle jsem si na ni zvykl a z konečného výsledku máme samozřejmě radost,“ prohlásil po skončení závodu Michal Matějovský.

(dr, csms)