Pro Michala Matějovského šlo o další posun v poznávání techniky, protože do Brna se vrátil po bezmála půl roce, kdy si s vozem Audi A4 DTM vyzkoušel řadu jiných evropských okruhů. Dosavadní nasbírané zkušenosti se okamžitě projevily v podobě lepších časů, než zde zaznamenal na jaře. „Cítím se mnohem jistější. Jestliže jsem v kvalifikaci byl o sekundu a půl rychlejší než na jaře, v závodě jsem se posunul zase o další sekundu. Je pravda, že jsem se tentokrát na začátku nechal trochu zaskočit Tondou Herbeckem na hondě, ale brzy jsem se vrátil na špici a jel si vepředu svoje. Auto skvěle fungovalo a rytmus by byl určitě ještě lepší, nebýt žlutých vlajek, pod kterými člověk prostě nemůže jet naplno. V telemetrii pořád ještě nacházíme drobné detaily, které by se daly využít ke zrychlení,“ řekl v cíli prvního závodu Michal Matějovský.

Královéhradecký jezdec nic neponechal náhodě a druhý závod vyhrál stylem start - cíl. „Nenechal jsem se nikým a ničím znervóznit. Měl jsem tajný cíl: ještě zlepšit svůj sobotní čas, jenže okolnosti to nedovolily. Znovu mě brzdily žluté vlajky a pak olej na trati, což bylo hodně nebezpečné hlavně v zatáčkách. Nechtěl jsem riskovat. Za důležitější jsem považoval dojet s autem v pořádku do cíle,“ popisoval sprint Matějovský.

Jezdec tak završil letošní sprintovou sezonu, v níž podle předběžných propočtů skončil celkově druhý za zkušeným Tomášem Kostkou. „Už jsem o tom mluvil, ale při srovnání prvního závodu tady v Brně na jaře a dneškem, jsem si uvědomil, jak už pro mě to auto nepředstavuje nevyzpytatelného soupeře. Najednou přesně vím, co od něj čekat, jak se k němu chovat, aby dělalo přesně to, co chci. Když k tomu připočtu super atmosféru v týmu a všechny postřehy, které jsem nasbíral, byla to určitě skvělá sezona,“ dodal pětadvacetiletý pilot.

Také jeho otec, Stanislav Matějovský, sám bývalý trucker a mistr Evropy, hodnotil uplynulé měsíce veskrze pozitivně. „Sezona přesně splnila cíl a Michal se s autem dobře sžil. Profesionální prostředí týmu oslovilo i naše partnery, kteří za námi na závody jezdili, a chci v téhle chvíli všem poděkovat. Pevně doufám, že naše spolupráce bude pokračovat i v budoucnosti,“ řekl Stanislav Matějovský.

(dr, pn)