V národních barvách a s jasným plánem vstupuje do nové sezony automobilový závodník Michal Matějovský. Na cestu za vysněným titulem mistra Evropy se královéhradecký pilot vydá o víkendu na maďarském Hungaroringu, kde odstartuje šestidílný seriál mistrovství Evropy cestovních vozů FIA ETCC.

„Plán je jasný – zisk mistrovského titulu. Tomu odpovídala i příprava na novou sezonu. Jsme stoprocentně připraveni a pro splnění cíle uděláme maximum. Cesta však bude dlouhá a trnitá. Čeká nás šest náročných závodních víkendů. Věřím, že vše dopadne dobře," řekl před odjezdem do Maďarska úřadující vicemistr Evropy.

V národních barvách

Do nové sezony Matějovský vyrazí opět v barvách týmu Křenek Motorsport a se závodním speciálem BMW 320si s objemem 2000 ccm. Proti minulému roku došlo ke změně váhových předpisů a auto je lehčí o třicet kilogramů. Novinkou rovněž je, že vůz startuje na okruhu FIA ETCC poprvé v historii v národních barvách.

„Chtěli jsme ukázat, že reprezentujeme svou zemi.  Seriál má šest velmi slušně navštěvovaných závodů a červeno-modro-bílá barva bude rozhodně vidět," vysvětlil důvod přemalování vozu Michal Matějovský, jenž v zimní přestávce neponechal nic náhodě. Kondiční přípravu doplňoval intervalovým plaveckým tréninkem a výsledek se dostavil – zhubl o osm kilogramů, což se projeví nejen na fyzičce, ale také při vážení auta.

V přípravě na novou sezonu tým Křenek Motorsport absolvoval tři testování – v Mostě, na Slovakia Ringu a vůbec poprvé také na Hungaroringu. „S fungováním a nastavením vozu jsem spokojen. Doufám, že nám nálada vydrží i po prvním volném tréninku, kdy získáme porovnání se soupeři," těší se na úvodní závod sezony Matějovský.

„Při testech jsem si trať poprvé osahal. Okruh jsem znal jen ze simulátoru a z televize. Je trochu užší, jsou tam pomalé i rychlé zatáčky. Moc příležitostí k předjíždění nebude, jedno dvě místa. Bude to pěkný kolotoč. Člověk má pořád plné ruce práce," usmívá se devětadvacetiletý jezdec, jehož v Maďarsku podpoří manželka Zuzka.

Vrchol v Brně

Čtvrtou zastávkou evropského šampionátu cestovních vozů bude první zářijový víkend brněnský Automotodrom, kam se FIA ETCC vrací po roční pauze.

„Na Masarykův okruh se velmi těším. Chtěl bych se českým fanouškům ukázat v nejlepší parádě. Pro mě i celý tým to je, vedle závodu na Slovensku, vrchol sezony," poznamenal Matějovský, jenž se letos, na rozdíl od minulých sezon, zaměří pouze na mistrovství Evropy cestovních vozů. „To je moje priorita. Soustředím se jen na tento seriál. Cílem je zisk titulu evropského šampiona," neskrývá ambice český reprezentant.

Víkendový program  na Hungaroringu odstartují páteční volné tréninky, v sobotu na závodníky čekají dva volné tréninky a měřák. V neděli vyvrcholí úvodní podnik ME dvěma závody. Záznam z nich přinese Eurosport 2 v úterý 5. května od 18 hodin.

Program závodů FIA ETCC 2015
Automobilový závodník Michal Matějovský s vozem na okruhu.1. – 3. května: Hungaroring (Maďarsko)
19. – 21. června: Slovakia Ring (Slovensko)
26. – 28. června: Le Castellet (Francie)
4. – 6. září: Brno (Česká republika)
18. – 20. září: Zolder (Belgie)
10. – 11. října: Pergusa (Itálie)