Víkendový závod okruhového mistrovství, v němž bude královéhradecký jezdec Michal Matějovský sbírat další zkušenosti s technikou DTM a zároveň usilovat o další body do celkového hodnocení, začal včera oficiálními tréninky.

Matějovský bude chtít ještě vylepšit dvě druhá místa, která obsadil v úvodním dílu na Masarykově okruhu v Brně.

Jezdec Bohemia Racing Teamu velice uvítal, když svými postřehy k chování a nastavení vozu přispěl i Josef Král, který v pauze mezi podniky světové formulové série GP2 přijel navštívit tým na severočeskou trať.

„V Mostě jsem s détéemkem ještě nejel a Pepa pomohl se setupem hodně úspěšně. Na víkend se každopádně moc těším,“ vyznal se Matějovský.

Spolupráci si užil i největší talent českého automobilového sportu Josef Král. „S Michalem se známe léta a dobře, však jsme oba Hradečáci,“ usmíval se v boxech jezdec, jenž se v budoucnosti může stát druhým českým závodníkem ve formuli 1.

„Mám po dlouhé době výjimečně volno a rád jsem se za kluky přijel podívat. Na tuhle techniku nejsem žádný expert, spíš jsem mluvil o svých pocitech. DTM má čtyři sta koní a váží tunu. Formule GP2 má šest set padesát koní a šest set padesát kilo, to je opravdu někde jinde. Jsem zkrátka zvyklý ještě na trochu jinou odezvu plynu,“ uvedl Josef Král.

V sobotu dopoledne čeká účastníky sprintu Divize 4 první závod a v neděli odpoledne druhý.

(dr, šp)