Královéhradecký jezdec Michal Matějovský ovládl rovněž třetí podnik seriálu mistrovství Evropy cestovních vozů FIA ETCC 2015, který se konal na francouzském okruhu Paula Ricarda nedaleko Le Castellet. Český reprezentant hájící barvy týmu Křenek Motorsport navázal na své předchozí triumfy v Maďarsku a na Slovensku.

Během tréninkových jízd Matějovského trápila převodovka, kterou mechanici nakonec vyměnili. V sobotu měl pak problémy s nedotáčivostí vozu BMW 320si. Přesto v kvalifikaci docílil nejlepší čas mezi jezdci třídy TC2 a zajistil si svou třetí letošní Pole Positron. Před závody mechanici provedli změnu v nastavení vozu a výsledek se dostavil. Matějovský zajel v zahřívacím tréninku svůj nejlepší čas víkendu.

V prvním závodě se ale královéhradeckému jezdci příliš nepovedl start a o několik kol později jej navíc zdržela menší kolize s jedním ze soupeřů, kvůli které se propadl až na poslední místo mezi jezdci třídy TC2. Jenže stíhací jízdy Matějovský umí, což dokázal i ve Francii, když se propracoval až na konečné druhé místo! Rychlejší v prvním závodě byl pouze Švýcar Rikli.

Druhá jízda se českému jezdci podařila ještě více. Po startu to sice vypadalo na další pořádnou bitvu s Peterem Riklim s Hondou, nicméně po několika ťukancích a několika předjížděcích manévrech se čeští fanoušci opět dočkali. Matějovský se postupně dostával dopředu a v závěru závodu se mohl radovat ze svého čtvrtého vítězství v závodě v letošní sezóně a potřetí za sebou ovládl hodnocení celého víkendu!

„Závody hodnotím určitě kladně. Jsem velmi spokojen, že se nám podařilo najít správné nastavení vozu a že si odvážím další vítězství. První závod byl z mého pohledu celkem dramatický, start se mi moc nepovedl a pak jsem měl ještě kontakt s jedním ze soupeřů. Ale konečné druhé místo z tohoto závodu je dobré. Mnohem spokojenější jsem s druhým závodem. Úspěšně jsem bojoval s Riklim o vítězství a mám tak za sebou tři závodní víkendy a všechny se mi podařilo vyhrát. Chtěl bych proto poděkovat mechanikům i celému týmu Křenek Motorsport za skvělou práci. Jsme přesně v polovině sezony a už se těším, že v podobném duchu budeme pokračovat i na podzim, kdy nás čekají zbývající tři podniky FIA ETCC," řekl po závodech v Le Casellet Michal Matějovský.

Jezdci mají nyní před sebou dvouměsíční letní přestávku. První zářijový víkend čeká Matějovského domácí podnik na brněnském automotodromu, kam přijede s deseti bodovým náskokem před druhým v pořadí Švýcarem Peterem Riklim.

Průběžné pořadí po třech podnicích FIA ETCC: 1. Michal Matějovský (ČR) – BMW 320si  – 65 bodů, 2. Peter Rikli (Švýc.) – Honda Civic FD – 55 bodů, 3. Ibrahim Okyay (Tur.) – BMW 320si – 34 bodů.