Testování, které se uskutečnilo za krásného slunečného počasí na španělském okruhu Catalunya nedaleko Barcelony, bylo zaměřeno zejména na nastavování podvozku.

Třiadvacetiletý královéhradecký závodník dosahoval po celý den výborných výsledků a společně s Italem Aldo Pontim se přetahovali o nejlepší čas. Nakonec z tohoto soupeření vyšel lépe italský jezdec, který nasadil nové gumy a zajel čas 2:02.2. Michal zajel na starých gumách 2.03.3. (!) .

„Jsem moc rád, že jsem poznal další okruh. V Montmeló jsem ještě nikdy nejel, okruh je náročný, a proto jsem s dosaženými výsledky spokojen,“ zhodnotil testovací jízdy Michal Matějovský.

Po testech se celý tým Sunred přesunul na svoji základnu v Martorellu, kde bude probíhat další příprava vozů na příští testování, které se bude konat na brněnském Masarykově okruhu.

V těchto dnech Matějovský plní povinnosti testovacího jezdce v týmu K plus K motorsport, který bude v nadcházející sezoně startovat v seriálu mistrovství světa FIA GT 1. Testovací jízdy s vozem Saleen S7R by se měly uskutečnit dnes na německém okruhu Lausitzring. Včera jezdcům vystavilo stop deštivé počasí.

„Na testování se velice těším. Poprvé v životě si vyzkouším jízdu s takto silným vozem,“ uvedl Michal Matějovský, který se bude snažit získat co nejvíce zkušeností od svých kolegů, mezi nimiž je například bývalý pilot formule 1 Karl Wendlinger.