To, o čem se doposud jen hovořilo, se stalo realitou. Michal Matějovský, hájící barvy královéhradecké společnosti Československý motorsport,  se v září představí v Mostě v závodě Evropského poháru v kabině tahače Buggyra. Naváže tak na svého otce Stanislava, který v závodech tahačů sbíral velké úspěchy a v roce 2001 korunoval skvělou sezonu ziskem titulu mistra Evropy.

O účasti Michala Matějovského na vrcholném podniku se definitivně rozhodlo po čtvrtečním testování na mosteckém autodromu.

První seznámení s technikou šestadvacetiletý závodník absolvoval první červencovou středu za asistence Davida Vršeckého, jenž dlouhodobě patří k předním jezdcům evropského šampionátu tahačů.

„V sezoně 2002 jsem závodil se Standou, nyní si to zopakuji s Michalem, což samozřejmě kvituji. Michal má za sebou řadu závodů v různých soutěžích, letos vyhrál jako vůbec první Čech prestižní závod FIA ETCC na Slovakia Ringu. Neobávám se toho, že by se mezi truckery ztratil," sdělil David Vršecký.

Michal Matějovský, který se v minulosti kromě závodů ETCC věnoval rovněž vytrvalostním podnikům, zaznamenal historické vítězství českých barev v závodě FIA ETCC ve Slovensku jaksi nad plán.

Jeho letošní sezona byla totiž až do června ovlivněna studiem na vysoké škole, závodění se stalo prioritou až po zdárném složení bakalářských zkoušek.

„Samozřejmě, že po vítězství v závodě jednoho nejprestižnějších seriálů starého kontinentu jsme zvažovali, jak dále. Přednost  dostala jednoznačně škola, takže jsem neměl šanci zasáhnout do celkového medailového umístění," vysvětlil Michal Matějovský.

„Nakonec jsme se rozhodli, že budeme absolvovat sprintové závody v MMČR s vozem Audi A4 DTM v týmu BRT a zbývající zdroje, které byly vyčleněny na letošní závody FIA ETCC, budou přesunuty do jiné motoristické disciplíny. Je to o zkušenosti. A taky o tom, že vzhledem k historii týmu by se logickým vyvrcholením Michalovy kariéry měly stát závody tahačů," doplnil Stanislav Matějovský, jenž se jeví jako zdatný motivátor. Michal totiž vstoupí do mosteckého klání s tím, že pokud se umístí do osmého místa v kvalifikaci, stráví jeho otec mostecký závodní víkend ve speciálním oděvu pro Afriku.

„Michal se kdysi svezl v Tatře, loni na podzim testoval krátce Renault, teď přišla na řadu Buggyra. Od prvního testování spolu vše konzultujeme, ale v autě bude sedět sám. Tak to u nás chodí. Michal se stará o závodění, já o veškerý servis a média," vysvětluje týmový boss.

„Samozřejmě, že bych v Mostě rád vyhrál. Ale jsem realista. Doufám, že si odvezu nějaký ten bod, což se rovná umístění do desátého místa. Na druhou stranu, desáté a osmé místo od sebe dělí jen dvě příčky. Táta nezkazí žádnou legraci, spolu s celým týmem uděláme vše pro to, aby na oblek došlo," uzavřel se smíchem Michal Matějovský.   (dr, čsms)