Vedle Davida Vršeckého to bude průběžný lídr evropského šampionátu tahačů Adam Lacko, aktuální mistr Evropy cestovních vozů Michal Matějovský z Hradce Králové a Miroslav Forman.

Právě dvojnásobný mistr Evropy David Vršecký myslí s okruhovým speciálem Tatra Phoenix na zisk titulu.

„Loni historicky první titul čínského truckového šampionátu získal můj týmový kolega Martin Kolomý. S Tatrou tak míříme vysoko," říká zkušený jezdec.

„Závody čínského šampionátu jsou unikátní především v atmosféře celého víkendu. Jednotlivé jízdy přenáší státní televize s dosahem desítek milionů diváků a pěkné souboje na trati si užívají desítky tisíc fanoušků na tribunách. Těšíme se tady opravdu velké popularitě," poukazuje na nevšední atmosféru Adam Lacko a doplňuje jej Michal Matějovský: „Hlavním partnerem naší čínské mise je příspěvková organizace pro podporu cestovního ruchu Czech Tourism. Myslím, že takováto prezentace, kde se ukazujeme v tom nejlepším světle, je tou nejlepší jakou České republice můžeme dát. Loni to tak určitě bylo a letos se všichni vynasnažíme, aby tomu nebylo jinak."

Čínský truckový šampionát se skládá ze tří podniků. Po Čcheng-tu následuje zářijový závod v Kuang-tung a velké finále se odehraje na začátku listopadu v Šanghaji.