Pilot hájící barvy týmu Křenek Motorsport absolvoval v minulých dnech druhý předsezonní test na SlovakiaRingu. Závodní speciál BMW 320si je před novou sezonou díky změně váhových předpisů odlehčený o třicet kilogramů a první testy ukázaly, že se výrazně zlepšily jízdní vlastnosti vozu. „Viditelně se zlepšila ovladatelnost a pokud mám vyjádřit jedním slovem hlavní pocit z testování, tak vůz je celkově mrštnější," řekl Michal Matějovský.

Účelem testu na Slovakiaringu, kam zavítá v červnu seriál ME cestovních vozů, bylo vyzkoušet nejrůznější nastavení a zimní vylepšení vozu. Počasí však testům příliš nepřálo. „Trochu to klouzalo, což  testy jistě ovlivnilo. Optimálních výsledků jsem z jezdeckého pohledu nedosáhl. Na druhé straně z telemetrie je vidět oproti loňskému roku mírné zlepšení a to je dobré, obzvlášť uvážíme-li, že jsem celou dobu jezdil na starých pneumatikách," okomentoval průběh testů Matějovský, jenž během slovenské mise najel s vozem za 3,5 hodiny zhruba 150 kilometrů, přesně 25 závodních kol. To je na jednodenní testování pořádná dávka kilometrů.

„Testování proběhlo bez sebemenších problémů. Díky tomu, že trať již dobře známe,  jednalo se především o další funkční test  po zimní repasi celého vozu," sdělil šéf týmu Josef Křenek.

Již v pátek 17. dubna, se uskuteční další testování na maďarském Hungaroringu. Pro Matějovského, jeho vůz i tým, to bude premiéra. Testy, převážně na nových pneumatikách, budou poslední prověrkou před ostrým startem do nové sezony. „Pevně věřím, že se i na Hungaroringu potvrdí ony zlepšené vlastnosti vozu," řekl optimisticky devětadvacetiletý závodník.

O dva týdny později – první květnový víkend – na tomto okruhu odstartuje úvodním závodem šestidílný seriál ME cestovních vozů, němž Michal Matějovský bude obhajovat titul vicemistra.