Královéhradecký automobilový závodník Michal Matějovský, jenž se v barvách španělsko-českého týmu SUNRED-BRT zúčastní letošního ročníku SEAT Leon Eurocupu, absolvoval ve Španělsku první testy s novým vozem.

Na okruhu, který leží nedaleko přímořského letoviska Calafat (přibližně v polovině cesty mezi Barcelonou a Valencií), se dvaadvacetiletý pilot seznámil jak s novou technikou, tak členy týmu.

„Měl jsem možnost vyzkoušet hned dva skvěle připravené vozy Seat Leon. Vybral jsem si ten, který mně víc vyhovoval a s nímž pojedu letošní ročník SEAT Leon Eurocupu. Na autodromu s rychlými i pomalými zatáčkami jsem najezdil asi čtyřicet kol,“ sdělil po návratu do vlasti Michal Matějovský.

Vzhledem k tomu, že se testovacích jízd zúčastnil i přední španělský jezdec Oscar Nogués, který má za sebou několik vítězství v závodech SEAT Leon Supercopa, mohl mladý Východočech porovnat své schopnosti. „Držel jsem s ním krok, s dosaženými časy jsem spokojen. To samé se dá říct o vedení týmu, v němž panuje příznivá atmosféra. Věřím, že na nové prostředí si brzy zvyknu. Do zahájení seriálu nás ale čeká ještě hodně práce,“ uvedl Matějovský, jenž bude jedním z pěti jezdců, které tým SUNRED– BRT hodlá nasazovat do letošního SEAT Leon Eurocupu.

„Jsme rádi, že je Michal Matějovský mezi nimi. Už během tohoto prvního testu se prokázalo, že je dostatečně rychlý, dobře se sžívá s týmem, komunikuje a navíc má schopnost přenášet informace ohledně nastavení vozu,“ řekl po zkouškách Ian Planas Argem, inženýr společnosti Sunred Engineering Development S.L.

Michal Matějovský se doma dlouho nezdrží, protože již v pondělí odlétá zpět do Španělska. V pátek 25. dubna ho ve Valencii čeká oficiální testování SEAT Leon Eurocupu. Úvodní podnik této prestižní série se uskuteční na stejném okruhu ve dnech 17. a 18. května. (dr)