Jezdci týmu Seat Sport Slovakia Matějovský - Hybáček dosáhli s vozem Seat Leon v měřeném tréninku vynikajícího výsledku, když skončili na druhém místě za posádkou Pláteník - Kouřil. Také start vytrvalostního závodu se obešel bez problémů. Po začátku „tříhodinovky“ udržoval Vlado Hybáček druhou pozici, s mírnou ztrátou na vůz vedoucí dvojice Pláteník - Kouřil. Přibližně po hodině vyjel na trať Safety Car a auta se znova dostala do blízkého kontaktu.

Po necelé hodině Hybáčka vystřídal Michal Matějovský, který pokračoval z průběžné druhé pozice a pomalu dotahoval vedoucího jezdce. Ale asi hodinu před koncem závodu začalo poprchávat a počáteční mrholení se postupně měnilo v drobný, ale vytrvalý déšť.

„Přesto se mi zdálo, že to nebylo na mokré gumy, a tak jsem si řekl, že nebudu ještě zajíždět do boxu. Auto a gumy byly ve výborné kondici a na vlhké vozovce jsem neměl žádné problémy. Pokračoval jsem tedy dál bez výměny obutí a určitě se to vyplatilo. Byl jsem hodně rychlý, dotáhl jsem se na posádku Pláteník - Kouřil a nakonec se dostal i na první místo,“ spokojeně hodnotil závěr brněnského závodu královéhradecký jezdec. Společně s Vlado Hybáčkem vystoupili na nejvyšší stupeň a o krůček se posunuli k získu titulu mistrů ve třídě D4 do 2000 ccm.

O tom, jak vše nakonec dopadne, rozhodne až poslední závod letošního ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů na okruzích - Epilog, který se uskuteční v sobotu 23. října opět na brněnském Masarykově okruhu.