Cílem jeho cesty je Španělsko, kde se o víkendu na okruhu Catalunya v Barceloně uskuteční závěrečný podnik letošního šestidílného seriálu vytrvalostních závodů Copa Espaňa de Resistencia. Královéhradecký jezdec v tomto seriálu startoval letos pouze jedenkrát, a to v jeho úvodním březnovém víkendu na okruhu ve Valencii.

V prvním závodě Matějovský společně s Rusem Alexejem Dudukalem se dostali na stupně vítězů, když skončili na druhém místě. „Přivítal jsem možnost startu v tomto velmi dobře obsazeném španělském seriálu. U nás se už nezávodí, a tak si prodloužím sezonu. V seriálu Copa Espaňa de Resistencia startují na tři desítky tamních předních jezdců, ale také celá řada zahraničních pilotů.

V tomto vytrvalostním závodě pojedeme opět s vozem Seat Leon a střídajícím jezdcem tentokrát bude Španěl Borja Veiga, který má za sebou několik vytrvalostních závodů a také třeba úspěšný start na letošních závodech Dubai 24Hour,“ řekl před odletem do Barcelony Michal Matějovský, jenž v tomto seriálu doposud nasbíral 13 bodů a při jediném dosavadním startu je tak na sedmnáctém místě ze čtyř desítek jezdců, kteří se tohoto seriálu letos účastní.