Na vítězné vlně jede letos královéhradecký automobilový závodník Michal Matějovský. Po nedávném triumfu se Seatem Leon v pohárovém klání ve Valencii uspěl rovněž v Brně v rámci prvního dílu seriálu Mezinárodního mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích, když spolu s Vladem Hybáčkem zvítězili s vozem Seat TDI ve třídě D4 do 2000 ccm.

Posádka Seat Sport Slovakia vybojovala v měřeném tréninku první pozici. Ale závod začal velmi dramaticky, mechanici museli provést těsně před startem na voze drobnou opravu, a Vlado Hybáček tak nestihl v předepsaném limitu vyjet na závodní dráhu. Proto musel nakonec startovat z boxové uličky. Po několika kolech se ale dostal na vedoucí pozici, kterou při střídání předával Michalu Matějovskému. Královéhradecký pilot dokázal první místo udržet i v druhé polovině tříhodinového vytrvalostního závodu. Po nedávném vítězství ve Valencii, tak vystoupal tentokrát spolu s Hybáčkem na nejvyšší stupeň také v domácím šampionátu v Brně.

„Ke konci závodu začaly trochu odcházet pneumatiky a musel jsem je víc šetřit. Jsem skutečně velmi rád, že se to podařilo a že nám vstup do domácího mistrovství takto skvěle vyšel,“ řekl po skončení závodu spokojený Michal Matějovský.

Čtyřiadvacetiletý jezdec přijel do Brna z belgického Zolderu, kde se zúčastnil testování týmu SUNRED–BRT, v jehož barvách absolvuje již třetí ročník seriálu Seat Leon Eurocup.

Známý okruh bude letos premiérově hostit jeden z podniků pohárového šampionátu, proto tým neponechal nic náhodě a v rámci přípravy na start sezony zde Michal Matějovský společně s Rusem Alexejem Dudukalem absolvovali testovací jízdy. Jezdci se hlavně zaměřili na nastavení podvozku a na práci na brzdovém systému, protože tento okruh je extrémně náročný právě na brzdy. Testování přálo počasí a oba jezdci tak získali cenné zkušenosti.

„Byl jsem v Zolderu poprvé. Okruh se mi velmi líbí, obzvláště zdejší horizonty. S Alexejem jsme jezdili vyrovnané časy, spolupracovali jsme spolu s inženýrem na nastavení vozu. To, zda jsme optimální nastavení našli, se uvidí zde v červnu při závodech,“ řekl Michal Matějovský. (dr, csms)