Mladí středoškoláci z Čech se zúčastní spolu s čtyřiadvacítkou dalších národních týmů světového finále, které se koná v příštích dnech v Ngee Ann Polytechnic School v Singapuru.

S vítězi odletěl také královéhradecký automobilový závodník Michal Matějovský, který se počátkem letošního roku stal čestným členem tohoto týmu šikovných přerovských středoškoláků.

„S přerovskými studenty jsem se seznámil koncem minulého roku a sledoval jsem jak se postupně a úspěšně probíjejí celou náročnou soutěží, cestou od základních kol až po národní finále. Potkávali jsme se na různých akcích a byli i mými hosty během srpnového podniku FIA WTCC v Brně. Osobně jsem se dlouho rozhodoval, zda poletím do Singapuru s nimi na světové finále, nebo jestli pojedu na poslední závod Seat Leon Eurocupu. Po závodech v Oscherslebenu a poradě s vedením týmu, jsem se ale nakonec rozhodl pro cestu na finále soutěže F1 na školách. Vzhledem k letošní smolné sezoně by pro mne ani případný bodový zisk z posledního závodu ve Valencii totiž neznamenal významné ovlivnění celkového výsledku. Chci týmu při této historické události co nejvíce pomoc svými zkušenostmi z mezinárodního závodění, i když tato výjimečná soutěž je něco jiného než závody na okruzích. Jsem moc rád, že budeme hájit barvy naší země při takové významné příležitosti. Věřím, že náš tým v této světové soutěži co nejlépe uspěje,“ řekl před odletem do Singapuru Michal Matějovský, který v Asii ale nezůstává na závod F1 a hned po finále středoškolské soutěže se vrací do České republiky.

Příští pátek se přesune na brněnský Masarykův okruh, kde jej čeká společně s Vladem Hybáčkem a týmem SEAT Sport Slovakia další závod a boj o titul v mezinárodním mistrovství ČR v závodech automobilů na okruzích.