Autorka pracovala se dvěma návrhy, nakonec zvítězil ten, jehož hlavním symbolem jsou hory. „Zadání bylo poměrně jasné, tedy aby se medaile točily kolem loga čepičky. Vycházeli jsme z její bambulky a zadavatelům se líbily vzorky prořezávané medaile. Mě napadlo, že by se ta bambulka mohla opakovat a vznikl díky tomu motiv hor,“ popisuje karatistka, která už v minulosti ODM zažila jako vlajkonoška právě Královéhradeckého kraje.

Olympiáda dětí a mládeže je největší multisportovní akce pro děti v ČR. Letos oslaví dvacet let od svého vzniku. Za tu dobu jí prošlo přes 50 tisíc mladých sportovců a sportovkyň. Mezi nimi je řada dnes úspěšných sportovců jako Ester Ledecká či David Pastrňák, ale také podnikatelé a lékaři. Na organizaci se podílí vždy jeden kraj ČR, sportovní svazy a Český olympijský výbor.

Tesařová Krejčová má za sebou úspěšnou závodní kariéru a ví, jak sportovci vnímají hodnotu ocenění. Právě proto se rozhodla založil firmu, která nabízí originální medaile i stuhy. Hlavní motivací je z pohledu výtvarnice navržení jedinečných medailí ke konkrétní sportovní události. „Začala jsem u našeho oddílu a postupně se to rozšířilo mezi další sporty. Začal o ně být zájem.”

Na ODM se rozdá přes sto sad cenných kovů, které mladým talentům předají olympionici a úspěšní sportovci na medailových ceremoniálech. Celkem budou tři a proběhnou v úterý, středu a čtvrtek od 19 hodin na prostranství před Olympijským domem, v nějž se promění hotel VZ Volareza v Bedřichově.

Více informací o této akci najdete na www.olympijskytym.cz/odm

Z tiskové zprávy