Říká se mu Undertaker, což je v překladu hrobník. David Dvořák se vrcholově věnuje MMA (smíšená bojová umění). V současnosti je v tomto sportu desátým nejlepším světovým zápasníkem v muší váze. I díky tomu je celosvětově známým sportovcem. Ve své kariéře absolvoval celkem 25 zápasů, z toho 20 jich bylo vítězných. Od roku 2019 působí v nejprestižnější světové soutěži UFC, což je něco jako ve fotbale Liga mistrů či v cyklistice Tour de France. Jeho zápasy v UFC už viděly stovky milionů lidí po celém světě, tím šíří dobré jméno České republiky i Hradce Králové.

fighter David Dvořák
Dvořák se chystá na šestý zápas v UFC. Žádný tlak po dvou prohrách necítím, říká

Třicetiletý zápasník žije a trénuje v Hradci Králové, je absolventem Univerzity Hradec Králové v oboru Sportovní management a držitelem Medaile města Hradec Králové. Jeho úspěchy přitahují pozornost k městu a pomáhají propagovat Hradec jako významné středisko bojových sportů, neboť zde není jen David, ale i Patrik Kincl a další zajímaví bojovníci. Jeho úspěchy na mezinárodní scéně také zvyšují povědomí o českých sportovcích a bojových sportech v zahraničí. Svědčí o tom i fakt, že má velký dosah na sociálních sítích. Například na Instagramu má téměř 50 tisíc followerů.

Dvořák také vede semináře MMA v ČR i v zahraničí, mj. je instruktor boje zblízka pro 43. výsadkový pluk Armády České republiky v Chrudimi a člen Aktivních záloh AČR. Aktivně se účastní různých charitativních akcí a sportovních projektů v Hradci i okolí, účastnil se seminářů pro děti na letních sportovních táborech (Dětský tábor Balda), vedl seminář na dětském dnu pro děti z pěstounských rodin. S hradeckým Gymem, ve kterém trénuje, pravidelně dělají semináře pro osoby s downovým syndromem. S Gymem se rovněž pravidelně se účastní Dne náborů a sportu v Hradci Králové.

V posledním zápase hradecký fighter David Dvořák bojoval v prosinci 2022 v Las Vegas proti Manelu Kapemu.
Šestý zápas v UFC potvrzen. Dvořák vyzve v Calgary zkušeného Američana Schnella

To ovšem není všechno. Dvořák spolupracuje s dobročinnými spolky na ochranu zvířat (spolek Zastavme utrpení), spolu s Nadací Tipsport se účastnil sázení aleje stromů.

David je známý svou skromností a profesionálním přístupem, což mu získává sympatie fanoušků a respekt od odborníků. Je nejen významnou sportovní osobností, ale také důkazem toho, že s tvrdou prací, odhodláním a podporou města, ve kterém žije, je možné dosáhnout vrcholu světového sportu.

Zdroj: O2 TV Sport