Turnaj se konal pod záštitou primátora města Hradec Králové v tělocvičně Speciální základní školy a Praktické školy v Hradci Králové za účasti třinácti družstev, z toho sedmi družstev z ČR, jedno družstvo dorazilo ze Slovenska, tři z Polska a po jednom zástupci mělo Německo Rakousko.

Vítězem se stal celek TJ Labe Kolín A, na druhém místě se umístilo polské družstvo z Wroclawi a na třetí příčce skončil tým TJ Jičín. Celek pořádající TJ Čechie Hradec Králové obsadil pátou pozici.

TRADICE. Turnaj tělesně postižených sportovců ve stolním tenise přivítal Hradec Králové už po devatenácté.TRADICE. Turnaj tělesně postižených sportovců ve stolním tenise přivítal Hradec Králové už po devatenácté.Zdroj: Lubomír Douděra

Slavnostního zahájení, které uváděl ředitel Centra pro integraci osob se zdravotním postižením v Hradci Králové Jiří Morávek, se zúčastnili předseda Všesportovního kolegia Královéhradeckého kraje Jiří Pekař, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví města Hradec Králové Marek Šimůnek a za Hradecký deník s fotoaparátem Lubomír Douděra.

Cílem turnaje bylo seznámit širokou veřejnost s problematikou zdravotně postižených sportovců a přesvědčit je o tom, že i zdravotně postižení občané jsou schopni, pokud se jim vytvoří potřebné podmínky, i přes svůj handicap provozovat sport na velmi dobré úrovni.

Tento turnaj významně přispěl k propagaci města Hradec Králové i Královéhradeckého kraje a přesvědčil přítomné o tom, že město Hradec Králové a Královéhradecký kraj věnují sportu zdravotně postižených velkou pozornost.

Zdenka Venclová