Seznamte se: SLZŠ
- Sportovní liga základních škol o Pohár ministryně školství je soutěž v sedmi vybraných sportech určená žákům ZŠ nebo rovněž odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií z celé České republiky.
- Týmy se mohou zapojit do 7 sportů: atletiky, minifotbalu, basketbalu, florbalu, volejbalu, házené, plavání.
- Kdo je největší hvězdou mezi žáky? Deník a Česká televize hledají nové talenty. Jejich příběhy se před finále objeví v novinách i na obrazovce.
- Pořadatelem akce jsou Asociace školních sportovních klubů ČR, Česká unie sportu a MŠMT.

Oranžové centrum… Pardubice se na dva dny staly dějištěm celorepublikového finále v basketbalu , které je součástí projektu Sportovní ligy základních škol.

Třetí ročník této stále oblíbenější a vyhledávanější aktivity zaznamenal pod bezednými koši rekordní nárůst dětí.

Proti minulému ročníku o sto týmů a dva tisíce hráčů. Suma sumárum do letošní soutěže se zapojilo 1072 družstev (612 chlapeckých a 460 dívčích), což představuje celkem 12 864 hráčů - 5520 děvčat a 7344 chlapců. Celkem se letos uskutečnilo 97 okrskových a 148 okresních kol.

Ve středu se ve dvou pardubických halách roztočila kola základních skupin. Po jejich skončení byly známi postupující do závěrečných bitev o medaile i účastníci bojů o konečné umístění.

Oba vrcholy budou snímat kamery České televize, která je nabídne divákům po celé republice. A vítězným celkům přiveze dárek od federace reprezentantka Alena Hanušová. Nejlepší tak kromě broušených pohárů obdrží vstupenky na úvodní duel České republiky na mistrovství Evropy žen s Ukrajinou.

Čtvrteční program: semifinále 8.00), o 5. místo (10.00), o 3. místo (11.00) vše chlapci - hala Dašická, dívky - hala Dukla), finále dívky (12.00, Dašická) - přímý přenos ČT sport, finále chlapci (13.00, Dašická) - přímý přenos ČT sport.