Cenný double získal královéhradecký jezdec Michal Matějovský ve čtvrtém díle seriálu Evropského poháru cestovních vozů (ETCC), který se uskutečnil na brněnském Masarykově okruhu. Devětadvacetiletý pilot v kategorii Super 2000 TC2 nenašel přemožitele a své 
protivníky pokořil rozdílem třídy.

Jezdec týmu Křenek Motorsport spíše než s nimi měřil síly s borci se silnějšími vozy. Do úvodního klání vyrážel z osmého místa na roštu a kolem něj se také v jeho průběhu pohyboval.

„Vše probíhalo v pořádku, akorát na konci trochu odcházelo obutí, ale to je asi přirozené. Postoupil jsem na sedmou příčku, jenže pak se kolem mě přehnal Ronny Jost. Přiznávám, že jsem s ním tolik nebojoval, šlo mně o pole position do druhého závodu," konstatoval Matějovský.

Divákům na Masarykově okruhu se tak naskytl nádherný pohled. V odvetě totiž Matějovský vodil po dvě kola celé pole za sebou!

„Trošku mě to překvapilo, že jsem tak dlouho zůstal v čele. Přečkal jsem úvodní kolo, které bývá hodně složité, a ve druhém, kdy jsem si už zahřál gumy, jsem o pár tisícin dokonce překonal čas z měřeného tréninku. Fakt je, že se mně docela povedl start, dost si na něj teď věřím," uvedl.

Pak se sice deficit koňských sil projevil a český reprezentant postupně klesl na páté místo, kůži však nepodával lacino: „Měl jsem výhodu, že konkurenčním seatům jako předokolkám se dříve opotřebovaly gumy, takže jsem byl schopen se udržet vepředu. Absolvoval jsem několik soubojů, naštěstí ve stylu auto na auto a ne plech na plech. Mít úplně 
pobouchaného bavoráka by bylo zbytečné, za čtrnáct dní máme další závody v Zolderu."

Spokojeností se netajil ani šéf stáje Křenek Motorsport Josef Křenek: „Michal zvládl všechno na výbornou. Vyhrál, co se dalo, a ztráta, kterou nabíral na vozy v silnějších kategoriích, nebyla velká. Udělal důležitý krok k zisku titulu."

Hradecký závodník se během víkendu ovšem věnoval i dalším aktivitám. S týmovým kolegou Petrem Fulínem nastoupil na přilehlé motokárové dráze proti desítce motokáristů-amatérů, nejúspěšnějších účastníků celoroční kvalifikační soutěže. Do desetiminutové jízdy s pevným startem odstartoval z poslední pozice, nakonec však i zde slavil triumf. Nezanedbával ani své fanoušky, s nimiž se setkal na velké autogramiádě.

Výsledky ETCC v Brně - Kategorie Super 2000 TC2

1. závod: 1. Michal Matějovský (CZ, BMW 320 si), 2. Peter Rikli (CH, Honda Civic FD, +8,548), 3. Ibrahim Okyay (TR, BMW 320si, +14,089).

2. závod: 1. Michal Matějovský (CZ, BMW 320 si), 2. Ibrahim Okyay (TR, BMW 320 si, +21,250), 3. Peter Rikli (CH, Honda Civic FD, +25,497).

Průběžné pořadí: 1. Matějovský 88 bodů, 2. Rikli 70, 3. Okyay 50.