Po oba dva dny budou připraveny i doplňkové aktivity jako dětská trampolína, vystoupení šermířů a večerní diskotéka. V sobotu se zahajuje v 10 hodin a v neděli o hodinu dříve v 9.

Před několika lety přišel Český volejbalový svaz s návrhem, aby byla vytvořena soutěž pro malé děti, pro které by se tak hra stala přitažlivou a dosažitelnou. Základní pomůckou měl být vhodný volejbalový míč – odlehčený a zároveň kvalitní.

Barevným volejbalem se dětem otevřela možnost vzájemně se utkat i po několika málo tréninkových hodinách, ve kterých se chlapci a děvčata seznámí s chytáním a házením, případně jednoduchým odbitím míče.

Volejbal pro ty nejmenší je rozdělen podle věku do několika barev. Žlutý je určen pro 1. a 2. třídu, oranžový pro 2. a 3. třídu, červený pro 3. a 4. třídu, zelený pro 4. a 5. třídu a modrý pro 5. a 6. třídu. Děti hrají ve dvojicích nebo trojicích přes nižší síť, na menším hřišti a s jednoduššími upravenými pravidly.

Ve žlutém volejbalu se hraje přehazovaná, v oranžovém děti míč chytají, nadhazují a odbíjejí. V červeném a zeleném volejbalu se pak nároky na hráče postupně zvyšují, zapojuje se bagr, útočný úder a blok a „modří" už hrají podobně jako dospělí, ale pouze ve třech hráčích. Hra se stává přitažlivou jak pro děti, tak i pro diváky, rodiče a trenéry.   (lej, ld)