To se 19letému členu týmu JD Motorsport povedlo v prvním víkendovém závodě, kdy obsadil třetí místo. V neděli se mu podařilo ze šesté pozice na startu probojovat až na druhé místo. Útočil na vedoucí pozici, ale kvůli technickým problémům s předním spoilerem mu byla nepochopitelně udělena černá vlajka a závod pro něj předčasně skončil. Místo hymny na počet vítězství přišlo velké zklamání.

Vaše pocity jsou určitě rozpolcené. Jste hodně rozladěn?
Určitě. Je to škoda, protože jsem na vítězství měl. Dostal jsem se před Erika Janiše, předjel jsem i týmové kolegy z JD Motorsportu Afanasjeva a Arabadzijea a dotahoval se na Američana Rossiho. Dával jsem mu půl sekundy na kolo, jenomže auto začalo zlobit, při brzdění vibrovalo.

Co se vlastně stalo?
Nějak se uvolnil, nebo uklepal přední spoiler. K žádnému kontaktu nedošlo, byla to náhoda.

Věřil jste, že dojedete do cíle i s touto závadou?
V pohodě. Tři kola, která zbývala do konce, bych dojel. Na bodech bych skončil i bez křídla. Musel jsem samozřejmě změnit jízdní styl, abych to přizpůsobil nedotáčivému autu. Držel jsem si poměrně velký náskok před dalšími jezdci. Jenže startmaršálové na mě začali mávat černou vlajkou s oranžovým polem, aby mi signalizovali technický problém. Nikoho jsem přitom neohrožoval a jel jsem dál, jen to přední křídlo bylo trochu nakřivo. Nakonec jsem tedy zatáhl do boxů, ale to už mi dali přímo černou a vyloučili mě.

Překvapilo vás to?
Bylo to mírně řečeno trošičku sporné. Minulý rok na Oscherslebenu podobnou signalizaci ukazovali jiným soupeřům i šest sedm kol, ale takové následky to nemělo. Samozřejmě nás mrzelo, že domácímu závodníkovi se právě v Brně stane tohle. Nikdo z týmu ten verdikt nepochopil.

I přes tento incident jste si udržel se ziskem osmnácti bodů čtvrté místo v průběžném pořadí šampionátu…
Sezona ještě nekončí, čeká nás ještě pět závodů. V mých plánech na zisk nejvyšší příčky se nic nemění. Budu se koncentrovat na každou jízdu a snažit se sbírat body. Tento týden mě čeká testování ve Spa, snad si tam zlepším náladu.