V klubu funguje na velice dobré úrovni také mládežnická základna, jak potvrzují slova šéftrenéra Petra Podzimka.

„Máme přípravku chlapců a děvčat, dále družstva mladších a starších žáků a staršího dorostu. V kategorii děvčat se jedná o mladší a starší žákyně a starší dorostenky. Řeknu otevřeně, že bez mládežnických družstev by pozemní hokej ve Slavii nemohl existovat. Za pár let skončí hráči a hráčky, kteří v současné době hrají extraligu dospělých a někdo je bude muset nahradit. Vím, že v dnešní době spousta kluků a děvčat sedí raději u počítače, než aby sportovali. Přesto jsem optimista a věřím, že se do našeho oddílu přihlásí další noví adepti. V září budeme dělat nábory na hradeckých školách,“ poznamenal Podzimek.

Děvčata kralují

V poslední době patří mladší a starší žákyně do celorepublikové špičky. Vždyť například v sezoně 2010/11 vybojovaly starší žákyně mistrovský titul jak v hale, tak i na venkovní ploše. Ostudu rozhodně neudělali ani chlapci v obou žákovských kategoriích.

„Mám velkou radost, že se nám ve všech mládežnických kategoriích daří. Zejména starší žákyně mají velkou perspektivu a pokud se tomuto sportu budou nadále poctivě věnovat, mohly by to v budoucnu dotáhnout hodně daleko,“ říká šéftrenér mládeže.

Mezi největší talenty hradeckého pozemního hokeje patří například Michal Straka nebo Vítek Michl. V reprezentaci do osmnácti let jsou Tomáš Hynčík a Barbora Čecháková. Ta již obléká i dres jednadvacítky a reprezentačního áčka.

Od sousedů s pohárem

Ve dnech 17. až 19. června se mládežnické celky hradecké Slavie (starší žákyně, starší a mladší žáci) zúčastnily silně obsazených mezinárodních turnajů ve městě Šroda Wielkopolska, což je asi osmdesát kilometrů od Poznaně.

„Polsko je skutečným centrem pozemního hokeje, což se na této velice náročné mezinárodní akci potvrdilo. Startovalo tam celkem dvaatřicet týmů z Ukrajiny, Slovenska, České republiky a Polska. Náš stát jsme reprezentovali pouze my. Během tří dnů se odehrálo na třech hřištích celkem 164 zápasů, což je pořádná porce. Smekám před pořadateli, kteří vše zvládli na podtrženou jedničku a k žádným zádrhelům nedošlo,“ podotkl Podzimek.

Všechna tři družstva „sešívaných“ v Polsku ostudu v žádném případě neudělala. Prim opět hrály starší žákyně pod vedením trenérky Petry Žemličkové, které v celém turnaji pouze jednou remizovaly a po zásluze obsadily první místo. Domů si přivezly krásný pohár a zlaté medaile. Michaela Tláskalová byla navíc vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. Starší žáci skončili osmí a mladší žáci obsadili v konkurenci šestnácti týmů výborné šesté místo.

„Jsem rád, že jsme na této prestižní mezinárodní akci neudělali ostudu. Chtěl bych poděkovat všem trenérům, hráčům a hráčkám za vzornou reprezentaci klubu i města. Věřím, že se nám bude dařit i v příští sezoně,“ uzavřel Petr Podzimek.

Jan Skalička