,,Moc mě to samozřejmě těší. Skvělá odměna za naši systematickou práci. Je to zatím to největší, co jsme jako klub dokázali,“ netají spokojenost sportovní ředitel Petr Šanovec.

Ač se na kontě proher objevilo číslo nula, nešlo o jednoduché zápasy. ,,Může to působit, že jsme soutěžemi projeli hladce, ale hráče i nás trenéry stál tenhle úspěch velké úsilí. Některé duely byly opravdu těžké.“

V rámci oblasti má klub téměř dominantní postavení. Prosadí se i na republikových šampionátech? Největší naděje se vkládají do dorosteneckého týmu. Ten se opírá především o předloňskou finalistku Pardubické juniorky Adélu Dörreovou, 17. hráčku celostátního žebříčku, a Danielu Jelínkovou (62.). ,,Tahounů je tam víc. Překvapit mohou i kluci. Hodně bude záležet na losu. Potřebujeme mít trochu štěstí. Pokud se tak stane, můžeme se do závěrečných bojů protlačit. Proto tam i jedeme,“ říká odhodlaně Šanovec, který rovněž bedlivě sleduje výkony zástupců klubu na právě probíhajícím šampionátu jednotlivců v Pardubicích. ,,Pro Lukáše Prause se jedná o výbornou zkušenost. Díky velké pracovitosti se za poslední roky dostal tam, kam se dostal. Vyhrál oblastní přebory v zimě i v létě, čímž se kvalifikoval na juniorku. Teď přichází konfrontace s republikovou špičkou. Už uhrál kolo, což je velký úspěch. Mezi dívkami samozřejmě držím palce ve dvouhře i čtyřhře Jelínkové s Dörreovou,“ dodal Petr Šanovec.