Jako favorit odjížděl na krajské kolo do Dvora Králové, kde vyhrál i mezikrajskou kvalifikaci s vítězem Libereckého a Středočeského kraje.

Hradečtí hráči podávali po celou dobu vyrovnané výkony a své soupeře převyšovali jak herně, tak fyzicky. Byli navíc schopni dodržet taktické pokyny trenéra. Jako celek částečně složený ze žáků hokejových tříd se vyvarovali hokejových zákroků a plně se přizpůsobili florbalovým pravidlům, hlavně při hře florbalkou.

A pak už tým pod vedením učitele Janouška vyrazil do Kopřivnice na republikové finále, kterého se zúčastnila šestice nejlepších.

První den byla mužstva nalosována do dvou tříčlenných skupin. Hradečtí ve velmi vyrovnané skupině B potvrdili své vysoké ambice výborným výkonem a dvěma výhrami, které jim zajistily postup do semifinále z prvního místa.

Obě semifinále nabídla krásné, vyrovnané a především bojovné zápasy, při kterých se diváci rozhodně nenudili. Favorizovaní Východočeši se na vítězství hodně nadřeli, přesto do finále prošli.

Zápas o celkové prvenství bývá specifický, častokrát nemá logiku, neboť rozhodují maličkosti, někdy i štěstí. Velkou bitvu Hradce s Plzní musely za stavu 1:1 rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich si počínala lépe hradecká ZŠ Štefánikova, díky čemuž se stala vítězem republikového finále.

Všech kol se v celé republice zúčastnilo dohromady více než šest set školních týmů.

Hradečtí kluci při cestě za titulem ani jednou neprohráli. Jan Jánský se navíc stal nejlepším brankářem mistrovství, výborné výkony předváděli zejména Jaroslav Dvořák a Jakub Muška.   (jja)