Solidní třináctou příčku při Memoriálu Richarda Otxoy ve Španělsku vybojoval právě König. V cíli tradičního závodu první kategorie vyhrál spurt druhé skupiny, která přijela s dvouvteřinovou ztrátou na vítězného Nizozemce Honiga.

„Ty dvě vteřinky mě mrzí. Být na čele, mohlo to dopadnout jinak,“ byl přesvědčen Leopold König. V téže skupině dojel na dvaadvacátém místě Königův oddílový kolega Martin Mareš.

Ostatní jejich spolujezdci se nevešli do nejlepší padesátky klasifikovaných. Přesto závodníci hradeckého týmu patřili k velmi aktivním v pelotonu a na téměř sto devadesát kilometrů dlouhé trase byli vidět. K samostatnému úniku se nejprve rozhodli Petr Kubias s Jakubem Danačíkem. Do nejdelšího ataku mimo startovní pole se však dostal Stanislav Kozubek.

„Jeho skupinka si během pětatřiceti kilometrů vytvořila tříminutový náskok. Škoda, že ani jeden z úniků nevydržel až do cíle,“ litoval Vladimír Vávra, sportovní ředitel týmu PSK Whirlpool-Author.

Mladíku Königovi se dařilo i ve druhém španělském závodě. Tentokrát se blýskl v podniku první kategorie Urkiola Igoera – Subida Urkiola, kde obsadil solidní pětadvacátou příčku. Na sto šedesát šest kilometrů dlouhé trati se jezdci museli popasovat s horkým počasím a především s několika náročnými stoupáními.

„Celkové převýšení závodu činilo téměř dva kilometry. Pětatřicetistupňová vedra navíc jezdce pěkně potrápila. König potvrdil vrchařské kvality, které se v něm schovávají,“ uvedl šéf hradecké stáje Vladimír Vávra.

Těžká trať nejlépe sedla španělským cyklistům, kteří obsadili prvních pět míst. Vyhrál Duran, jenž přijel do cíle se šestivteřinovým náskokem před Acebem. König vystoupal do cílového městečka tři minuty za vítězem. Ostatním jezdcům v barvách Whirlpoolu se příliš nedařilo.

Více než polovinu závodu první kategorie Sparkassen Giro Bochum byl v úniku František Klouček. I když tisíce diváků podél trati favorizovaly německého spurtera Erika Zabela, výsledek byl nakonec překvapivý. Vyhrál jeho krajan Baumann.

Kloučkovi se podařilo ujet v osmičlenné skupině, jež se k sólovému ataku rozhodla už na začátku. „Rozjeli jsme neuvěřitelné tempo. Během chvíle jsme si vytvořili více než čtyřapůlminutový náskok. Abych řekl pravdu, nebyl jsem se sebou spokojený, protože nohy mi nejely podle představ. Byl jsem totiž unavený z předešlého kritéria, kde jsem dojel dvanáctý. Přesto jsme nezvolnili ani do kopce,“ popsal náročné chvilky František Klouček.

Závod v Bochumi mu nakonec úplně nesedl. Z ujeté skupiny se vrátil do hlavního pole, z něhož posléze vystoupil. „Klouda jel perfektně a i přes nedokončení se ukázal,“ pochvaloval si aktivitu mladého cyklisty Otakar Fiala, trenér týmu PSK Whirlpool-Author.

V závěru peloton dostihl všechny uprchlíky a o vítězi rozhodoval hromadný spurt, v němž si brousil zuby na dobré umístění i whirlpoolský André Schulze. Ovšem pád v závěrečných kilometrech mu zhatil plány. „Při tom pádu zůstala většina jezdců pelotonu. V cílové rovince přišla ještě druhá kolize. Lékaři tak měli plné ruce práce,“ podotkl k závěru Fiala. Do cíle dojeli jen dva jeho svěřenci: Bečka jednačtyřicátý a Schulze šedesátý.