Ve čtvrtek v podvečer se ve vydavatelském domě Hradeckého deníku v Hradci Králové uskutečnilo vyhlášení nejúspěšnějších hráčů podzimní fotbalové Tip ligy.

Vítězem oblíbené tipovací soutěže čtenářů se stal Václav Modrý ze Sendražic. Na druhém a třetím místě se shodně umístili Pavel Pilař mladší z Převýšova a František Zolman ze Lhoty pod Libčany. Elitní kvarteto nejlepších tipérů doplnil na čtvrté příčce Tomáš Labík z Písku.

Nejlepší hráč celkového pořadí získal dres podepsaný prvoligovými fotbalisty FC Hradec Králové. Ten mu přímo na vyhlášení předal záložník Tomáš Holeš, který je zároveň členem reprezentační jednadvacítky. Vítěz ještě obdržel sud piva od pivovaru Tambor. Odměněni byli i další nejúspěšnější hráči. Ti získali zajímavé ceny od Tambora a firmy Elektro Berry.

Modrý vyhrál podzimní Tip ligu suverénním způsobem. Na vyhlášení prozradil, že to není úplná náhoda, neboť má velmi dobrý přehled o tom, jak si jednotlivé týmy vedou.

„Jako důchodce jezdím pravidelně každý víkend buď po okresních nebo krajských fotbalech. Jsem zároveň členem Disciplinární komise Královéhradeckého krajského fotbalového svazu. K tipování v této soutěži mám tedy blízko. Snažím se mít přehled, kdo jak hraje. I když samozřejmě jsou to všechno jenom tipy, jde především o štěstí. Dopředu člověk nikdy neví, jak všechna utkání dopadnou," uvedl šťastný vítěz.

V soutěži Deníku tipér ze Sendražic několik let chyběl, až na podzim se mu znovu zastesklo po tipování.

„Dříve jsem se pravidelně účastnil. Pamatuji, že kdysi vyhrál jeden můj známý. Poté jsem toho asi na tři roky nechal, ale nyní jsem se znovu zapojil a nelituji toho. Přemluvili mě k tomu dva kamarádi. Navíc mě lákalo, že tipují i další lidé z vesnice. Dělám mimo jiné hostinského, takže to v hospodě různě probíráme a navzájem se všichni špičkujeme. Většina lidí mi v průběhu podzimu radila, jak to dopadne. Znáte to, po třech pivech každý chytrý," usmíval se Václav Modrý, jehož potěšil nejen sud piva, ale především dres prvoligových „votroků" s podpisy hráčů.

„Asi ho vyvěsíme u nás v hospodě. Snad to fotbalistům nebude vadit. Budeme si toho všichni vážit. Hradci fandím, občas jeho zápasy navštívím," netajil se oblíbeným týmem.

Modrý měl také velkou radost, že se mohl osobně poznat s Tomášem Holešem. Talentovaný hráč FC Hradec Králové má z dřívějška taky drobné zkušenosti se sportovním sázením. „Je to asi rok zpátky, kdy jsem si ještě občas vsadil, ale moc mi to nevycházelo, tak jsem od toho dal radši ruce pryč. Samozřejmě jsem někdy zkusil třeba i stírací los, ale opravdu na to nemám štěstí. Spíš bych řekl, že mám štěstí v lásce než v podobných hrách," uvedl Holeš a zmínil se i o soutěži Deníku: „Tip ligu moc nesleduji, jen na ni občas mrknu v novinách."

To sendražický tipér občas rád zkusí vyhrát nějakou korunu. Není to tak dávno, co se na něho usmálo štěstí. „Asi před rokem jsem bral ve sportce dvaatřicet tisíc, to byla moje nejvyšší výhra. Domů jsme si za to pořídili novou televizi a něco jsme koupili dětem. V hospodě se to nedozvěděli, tak jsem to ani nemusel poručit. Nikde jsem se tím radši nechlubil, podobně jako prvenstvím v Tip lize. Až ve středu s tím někdo přišel do hospody a vyvěsil tam stranu z novin," prozradil na závěr Václav Modrý.

Nejlepší čtveřice tipérů: 1. Václav Modrý (Sendražice) 114 bodů, 2. – 3. Pavel Pilař mladší (Převýšov) a František Zolman (Lhota pod Libčany) oba 87 (ve 12. kole měli shodně 8 bodů), 4. Tomáš Labík (Písek) 87 (ve 12. kole měl 5 bodů).