„Tenkrát jsem na poběžovické trati ze sebe vydal snad úplně všechno, co ve mně bylo. Na své vítězství, na nelítostný boj s Američanem Pomeroyem a Rusem Rulevem, jakož i na obrovskou a vytrvalou podporu diváků v obou jízdách si vzpomenu poměrně často,“ zdůrazňuje „Mirek“ Halm, jemuž právem patří čestné místo v pomyslné Síni slávy československého motokrosu.

 Ačkoliv na titul světového šampiona ve třídě do 250 ccm nikdy nedosáhl, jeho motokrosová vizitka má přece jen pořádný punc: v sezonách 1970 až 1972 obsadil v absolutním pořadí mistrovství světa páté, sedmé a šesté místo. Navíc byl členem československého družstva, jež vybojovalo v prestižní Trofeji národů třikrát titul vicemistra světa (1970, 1972 a 1975) a shodou okolností třikrát bronzové medaile FIM (1969, 1971 a 1976).

  „V životě platí, že každý by měl dělat to, co mu jde nejlépe. Snažil jsem se o to i já. Vždy jsem choval úctu k lidem skromným a poctivým, s nesobeckými zájmy. Motokros byl pro mě vším, přestože si vzal i z mého zdraví svou velkou daň. Často také vzpomínám na mého tátu. Vždyť všechny ty věnce, které jsem kdy získal, byly i jeho zásluhou,“ ohlíží se do minulosti legendární motokrosař, bývalý reprezentant a moravskotřebovský patriot Miloslav Halm, jenž právěve středu 30. května oslaví své šedesáté narozeniny.