Roccoli na domácí trati hýřil odhodláním dosáhnout co nejlepšího výsledku. Už po startu se dostal na čelo závodu a až do jeho přerušení po pádech Itala Pirra a Turka Sofuogla se pohyboval ve vedoucí skupině jezdců.

Také po restartu jezdil vepředu. Poté, co odskočili Brit Crutchlow a Ir Laverty, bojoval o třetí místo se Španělem Lascorzem. Tento souboj s přehledem rozhodl ve svůj prospěch, a získal tak po Lausitzringu 2007 (Lagrive) druhý bronzový stupínek pro tým KL Intermoto.

Opačné pocity prožíval Patrik Vostárek. Po nevydařené kvalifikaci dovršil kopec smůly i v závodě. Během víkendu absolvoval dva pády. Po problémech v prvních volných jízdách, kdy nebyl v optimálním tempu, tým zvolil nastavení, které mu v závodě nevyhovovalo. Nyní je potřeba zaměřit se na lepší komunikaci s jezdcem.

V kategorii Superstock 600 měl Matty Stoklosa těžký pád na vodě ve warm-upu, na start nenastoupil a bohužel nemůže zasáhnout ani do příštího závodu v Anglii. David Látr vylepšil své časy, což stačilo na dvacáté místo.

(re)