Do Poběžovické kotliny v Holicích na Pardubicku se mistrovství světa vrací po patnácti letech. Světový šampionát se zde jel už devětadvacetkrát.

V sobotu dopoledne jsou na pořadu volné a kvalifikační tréninky, odpoledne kvalifikační jízdy. Nedělní finálový program bude zahájen ve 12 hodin.

Přihlášku do tohoto podniku letos zaslalo sto dvacet jezdců z dvaadvaceti zemí, což je rekord. Zdá se, že zlatá léta závodů v Poběžovické kotlině nejsou zapomenuta. V seriálu ME vede průběžnou klasifikaci Christophe Charlier (Francie), MS má odjeto o závod více a nejlépe se daří Francouzi Jullienu Vanniovi.

V Holicích uvidíme téměř kompletní domácí špičku v čele s úřadujícím mistrem republiky Martinem Žeravou (loni sedmý MX 3). S velkými ambicemi se do nově upraveného areálu chystají Jiří Čepelák, Petr Bartoš, František Smola, Michael Špaček, Petr Michalec, Petr Masařík či Jan Zaremba.

Na motokrosový podnik v Poběžovické kotlině se těší i Petr Kovář – poslední český jezdec, který zde stál na stupních vítězů (v roce 1987 v kubatuře do 125 ccm). Kovář je totiž manažerem Petra Bartoše. Příznivci motokrosu se tedy mají o nastávajícím víkendu na co těšit.

Pořadatelé všechny zájemce zvou do hlediště k prožití závodu, který tady nebyl patnáct let. Za sucha je zdejší trať jednou z nejrychlejších v Evropě a svými netradičními sjezdy a výjezdy je nesmírně atraktivní. Organizátoři zajistili pro veřejnost bezplatnou autobusovou dopravu s místem nástupu u Kulturního domu v Holicích.