Mezi tyto nadšence patří Pavel Říha, Radek Hanuš (oba jezdí na strojích značky Kawasaki), Michal Kynčl, Vojtěch Hladík, Jiří Hladík mladší a Jiří Hladík starší (všichni Yamaha).

Tréninkové podmínky nachází šestice jezdců v sousedním Starém Bydžově, kde má možnost pilovat potřebné techniky a nabírat kondici před závody.
Kynčl se v letošním roce zúčastnil Přeboru SMS motokrosu Pardubice pod názvem Materia Cup 2009. Ve třídě Hobby Open si vedl více než znamenitě.

Po dvanácti podnicích (Nová Paka, Opatov, Ledeč nad Sázavou, Trutnov, Bělá u Jevíčka, Horní Újezd, Litomyšl, znovu Nová Paka, Klášterec nad Orlicí, Březová nad Svitavou, Třemošnice a Rosice nad Labem) figuroval v konečném pořadí na skvělém druhém místě. Nutno podotknout, že konkurence byla velká, neboť na body dosáhlo hned pětasedmdesát jezdců.

Zbylá pětice bydžovských závodníků (Říha, Hanuš, V. Hladík, J. Hladík ml. a J. Hladík st.) má za sebou Novamotocross Cup 2009. Seriál se skládal z devíti závodů (Záboří n. L., Třemošnice, Vranov u Brna, Klášterec nad Orlicí, Benátky n. J., Ostrov u Lanškrouna, Klášterec nad Orlicí, Trutnov a Třemošnice).

Jiří Hladík ml. skončil v celkovém pořadí kategorie Hobby 27 - 34 let na šestém místě. Hanuš si ve třídě Hobby 20 - 26 let vyjezdil konečnou osmou příčku, Vojtěch Hladík byl jednadvacátý. Nejlépe si však vedl Říha (Hobby od 44 let), jemuž v závěrečné klasifikaci patřila pátá pozice. Jiří Hladík st. v téže třídě obsadil třiadvacáté místo. (pt, han)