Za odměnu se školáci setkali s olympionikem Štěpánem Janáčkem, bývalým českým rekordmanem ve skoku o tyči. Celou show je provázel i Pinďa ze Čtyřlístku. Stolní tenis si děti mohly zkoušet pod dohledem několika hráčů extraligového Sokola PP Hradec.

Stolnímu tenisu se žáci školy věnují v rámci klubu SK Integra, který byl jedním z prvních zakládajících klubů Českého svazu mentálně postižených sportovců, jehož je Pavel Svoboda předsedou. „Snažíme se dětem dát co největší možnosti sportovního vyžití formou zájmové činnosti. Ve všech sportech se pokoušíme vyjít vstříc zájmu dětí a nabídka se podle toho orientuje. Patří do ní basket, malá kopaná, florbal, plavání, lyžování, stolní tenis, přespolní běh, tenis či turistika," popisuje Svoboda.

Však v klubu také mají reprezentanty ve stolním tenisu. Není proto divu, že při pingpongové show místní žáci excelovali. „Určitý hendikep v mentální oblasti znamená i hendikep v motorické oblasti. Když děti sportují, má to na ně stejný vliv jako na každého jiného. To znamená rozvoj osobnosti, vliv socializační. Přestože děti budou sportovat mezi svými, když budou úspěšní, sebevědomí jim vzroste," vysvětluje Svoboda.